Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajone nustatytas paukščių gripo atvejis

Informuojame Vilkaviškio rajono gyventojus, kad Bartninkų seniūnijos Lakštučių kaime, individualiame vietos gyventojo paukščių ūkyje š. m. birželio 2 d. nustatytas didelio patogeniškumo H5N8 paukščių gripo virusas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento Vilkaviškio skyrius Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją apie tai informavo remdamasis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateiktais dokumentais. Visi ūkio paukščiai šiuo metu  yra likviduojami, atliekama patalpų, aptvarų, kuriuose buvo laikomi sergantys ir galimai užsikrėtę paukščiai, dezinfekcija.

3–10 km spinduliu nuo židinio vietos esantiems gyventojams rekomenduojama imtis būtinų priemonių: užsidaryti naminius paukščius ir vykdyti jų stebėseną. Pastebėjus nors menkiausią įtartiną požymį, apie tai informuoti veterinarijos gydytoją.

Veterinarijos specialistai įspėja: paukščių gripas plinta žaibiškai.  Jie atkreipia rajono gyventojų dėmesį, kad, siekiant išvengti šio ypatingai pavojingo paukščiams užkrato, būtina laikytis nustatytų saugumo priemonių: naminius paukščius laikyti tik uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, negirdyti jų atvirų telkinių vandeniu, užtikrinti, kad naminiams paukščiams skirti lesalai ir kraikas būtų apsaugoti nuo laukinių paukščių.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top