Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Svarbi žinia dėl pasikeitusios skiepijimo nuo COVID-19 ligos tvarkos

Informuojame rajono gyventojus, kad nuo š. m. kovo 29 d. visi iki tos datos nepaskiepyti 65 m. ir vyresni nei 65 metų amžiaus Vilkaviškio rajono gyventojai bus skiepijami ne vakcinavimo centre, o tose sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra prisirašę pas šeimos gydytoją.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytais prioritetais, šiuo metu skiepijami 70 m. ir vyresni asmenys. Vėliau skiepijimui turi ruoštis 65 m. ir vyresni asmenys, o po jų bus skiepijami jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys rizikos veiksnius (pirmiau skiepijami kelis rizikos veiksnius turintys asmenys):

  1. gaunantys imunosupresinį, imunomoduliuojantį ir (ar) aktyvų onkologinės ligos gydymą;
  2. sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis;
  3. sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis;
  4. sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, cistine fibroze, lėtine obstrukcine plaučių liga;
  5. sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis, esant IV laipsnio kepenų fibrozei (cirozei);
  6. asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40.

Aukščiau išvardintoms prioritetinėms grupėms priklausantys Vilkaviškio rajono gyventojai gali  skambinti nurodytais telefonais ir su savo sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje esate prisirašę pas šeimos gydytoją, susiderinti skiepijimo detales.

Visa iki šiol buvusi registracija galioja, tad asmenims, jau užsiregistravusiems skiepijimui COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina, to iš naujo daryti nereikia. Kai vakcinos bus gautos ir ateis prioritetinė eilė, užsiregistravę asmenys bus informuojami dėl tikslaus atvykimo skiepytis laiko.

Gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, iš viso pirma vakcinos doze jau pasiskiepijo 3435 Vilkaviškio rajone deklaruoti gyventojai. Pirma vakcinos doze vakcinuotų mūsų savivaldybės žmonių procentas jau įžengė į dviženklę poziciją ir siekia 10,04 proc., o antra vakcinos doze – 4,68 proc. (1601 Vilkaviškio rajone deklaruotas gyventojas).
Kviečiame aktyviai dalyvauti vakcinacijos nuo COVID-19 ligos procese! Tai – gyvybiškai svarbu.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top