Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Svarbi informacija grįžtantiems iš užsienio asmenims

Informuojame gyventojus, kad nuo birželio pirmosios keičiasi Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose.

Nuo birželio 1-osios Savivaldybių administracijoms nebelieka įpareigojimo organizuoti sąlytį turėjusių asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių ir turinčių leidimą izoliuotis savo gyvenamosiose patalpose, pervežimą į šių asmenų namus ar kitą gyvenamąją vietą savivaldybės transportu.

Taip pat savivaldybių administracijos nebėra įpareigojamos organizuoti asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių, pervežimą į savivaldybės administracijos numatytas izoliavimo patalpas. Grįžimu į pasirinktas izoliavimosi patalpas turės pasirūpinti patys asmenys.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad nuo šiol dėl savivaldybės administracijos numatytų izoliavimo patalpų asmenys, grįžtantys iš užsienio ir neturintys tinkamų izoliacijai patalpų, turės kreiptis ne tiesiogiai į savivaldybės administracijos paskirtą asmenį, bet į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (į pasienio punktuose dirbančius specialistus ar mob. tel. +370 618 79984), kuris nukreips asmenis į savivaldybių numatytas izoliavimo patalpas, esant grįžusio asmens prašymui.

Grįžę asmenys, kaip ir iki šiol, galės izoliuotis savo namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose, jei šios patalpos atitinka izoliavimo vietos reikalavimus. Neturint galimybių izoliuotis savo namuose, išlieka galimybė izoliuotis savivaldybės patalpose.

Priminsime, kad grįžęs iš užsienio asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute / name ar gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Jei nėra galimybės užtikrinti šių sąlygų, suderinus su NVSC sąlytį turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybės, gali gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

Be to, nuo birželio 1 d. ne visiems grįžtantiems iš užsienio valstybių bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis, o kurių – ne. Su šios savaitės valstybių sąrašu galite susipažinti čia: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/2020-06-01_keliautojams_priedas.pdf.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top