Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitiko specialistai iš visos Lietuvos

Vilkaviškio rajono savivaldybėje jau du metai įgyvendinamas Užimtumo skatinimo ir motyvavimo nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis.

Šiandien aptarti veiklas, pasidžiaugti rezultatais, paanalizuoti problemas į Vilkaviškio sporto ir pramogų centrą atvyko specialistai iš visos Lietuvos.

Susitikimo pradžioje programą pristatė Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Remigija Augustaitienė, kuri yra atsakinga už projekto vykdymą mūsų rajone.

Vėliau savo patirtimi įgyvendinant minėtą modelį pasidalijo ne tik mūsų rajono specialistė, tačiau ir Kaišiadorių bei Kalvarijos rajonų savivaldybių atstovai.

Apibendrinant buvo išsakytos mintys, kad visų susirinkusiųjų ir dalyvavusių projekte tikslas bendras – kuo mažesnis besirengiančių darbo rinkai asmenų skaičius bei nedarbo lygis Savivaldybėse ir visoje šalyje.

Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai bei Užimtumo tarnybos atstovai.

Pavaduotoja D. Riklienė akcentavo, kad specialistų gebėjimas spręsti bedarbių socialines problemas bei įdedamos pastangos didinti jų motyvaciją įsidarbinti ar mokytis yra ilgalaikis procesas. Atvejo vadybininkai pirmiausia išsiaiškina asmenio poreikius ir tik detaliai išsiaiškinus jų nedarbo priežastis parenka tinkamiausias paslaugas. Asmenys gali būti mokomi kompiuterinio raštingumo, priklausomybių prevencijos, krizių valdymo, dažnai jiems teikiamos teisininko, psichologo, karjeros konsultanto konsultacijos kitos socialinės paslaugos. Svarbu tai, kad net ir tiems, kuriems sekasi sunkiau, pagalba yra teikiama tol, kol ji yra reikalinga, būtent paslaugų teikimo tęstinumas ir pagalba po įsidarbinimo yra šio modelio sėkmė.

„Džiaugiuosi, kad šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje už projektą atsakinga atvejo vadybininkė Remigija Augustaitienė gali pasidalyti savo sukaupta gerąja patirtimi su kolegomis iš visos Lietuvos. Diskutuojant, aptariant kylančius iššūkius bei dirbant kartu galime pasiekti geresnių rezultatų“, – sakė pavaduotoja.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top