Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimo metu diskutuota apie trumpųjų maisto tiekimo grandinių plėtrą Marijampolės regione

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Regionų socialinės ekonomikos centro. Kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais vyko apskritojo stalo diskusija trumpųjų maisto tiekimo grandinių plėtros Marijampolės regione tema.

Kaip pasakojo viena iš susitikimo iniciatorių – Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, vizito ir įvykusio renginio tikslas – suprojektuoti trumpąsias maisto tiekimo grandines iki 50 km spinduliu aplink Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybes, siekiant spręsti Marijampolės regiono socialinius, ekologinius, ekonominius ir sveikos gyvensenos iššūkius.

Kartu su D. Matukiene Vilkaviškio rajono savivaldybėje taip pat lankėsi Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius dr. Dalius Serafinas, „Slow food“ narė Džiuginta Rasiukevičienė, mažosios bendrijos „VŠB paslaugos“ vadovas Vytas Bujanauskas, Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacijos „Biodinamika LT“ atstovė Rasa Čirienė.

Svečiai pristatė parengtą projektą „Trumpųjų maisto tiekimo grandinių sklaida Lietuvoje“ ir aplankydami regionus ieško verslininkų ir ūkininkų, kurie būtų suinteresuoti trumpųjų maisto tiekimo grandinių įgyvendinimu.

Atvykusius svečius ir susitikimo dalyvius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis trumpai pristatė Vilkaviškio rajoną, pabrėžė jo išskirtinumus, kalbėjo apie ekonominę ir socialinę rajono situaciją. Savivaldybės vadovas neabejoja, kad trumposios maisto tiekimo grandinės atvertų rinkas vietiniams produktams, nes Vilkaviškio rajone vyrauja smulkūs ūkiai ir smulkūs gamintojai, kuriems veikti rinkos sąlygomis, ypač koronaviruso pandemijos metu,  darosi vis sudėtingiau.

Susitikimą Savivaldybėje moderavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji kalbėjo, kad ši tema mūsų rajonui yra labai aktuali. Rajone veiklą vykdo daug stiprių ūkių, gamintojų, kurie galėtų pasiūlyti aukštos biologinės vertės maisto produktų ir įsijungti į trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimą. D. Riklienė pristatė apskritojo stalo diskusijos dalyvius, kurie buvo paruošę trumpus pristatymus apie mūsų rajono situaciją.

Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė pateikė informaciją apie Savivaldybės organizuojamą verslo skatinimą, verslumo rėmimą, bendruomeninius verslumo projektus, investicinius sklypus, galimybių studiją. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas pristatė realią verslo situaciją, rajono verslo statistiką, kylančias problemas. Užimtumo tarnybos Vilkaviškio skyriaus vedėja Reda Besasparienė kalbėjo apie Vilkaviškio rajono užimtumo situaciją, nedarbą, naujai sukurtas darbo vietos, siūlomas pagalbos priemones. Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė akcentavo užimtumo programos ilgalaikiams bedarbiams naudas. Jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė džiaugėsi pasiteisinusia jaunimo vasaros užimtumo programa. Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Galinaitienė aptarė situaciją mūsų rajono ūkiuose, ūkininkų galimybę įsitraukti į trumpųjų maisto grandinių organizavimą.

Po susitikimo Savivaldybėje svečiai dar apsilankė rajono ūkiuose ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, susitiko su vietos gamintojais ir ūkininkais.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top