Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimo metu aptartas Valstybės remiamas dujų balionų keitimas saugia energija

Šiandien savivaldybėje vyko susitikimas, kuriame Savivaldybės vadovai, ESO atstovai, rajono daugiabučių namų administravimą ir techninę priežiūrą atliekančių įmonių – UAB „Vilkuva“ ir UAB „Kybartų darna“ atstovai aptarė suskystintų naftos dujų (SND) balionų keitimo alternatyviais energijos šaltiniais eigą.

Pagal Energetikos ministerijos parengtą Suskystintų naftos dujų balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, SND balionai maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turi būti pakeisti į kitą energijos rūšį: elektros energiją arba gamtines dujas.

Šiems metams Vyriausybė iš biudžeto lėšų šių darbų įgyvendinimui yra skyrusi 15 mln. eurų. Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinami dujų balionai, sieks iki 600 eurų. Susitikimo metu buvo aptarta šių metų SND balionų šalinimo projekto eiga.

ESO atstovai pristatė SND balionų keitimo sąlygas, pagrindinius kriterijus. Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad labai svarbus klausimas yra duoti terminai, nes iki metų pabaigos lieka visai nedaug laiko.

SND balionų šalinimo projekto apimtyje namo administratorius, bendrija ar kita daugiabučio ūkį prižiūrinti įmonė turi iki 2020 m. rugsėjo 1 dienos kartu su gyventojais priimti sprendimus dėl dalyvavimo projekte, pasirenkant kitą energijos rūšį: elektros energiją arba gamtines dujas (jei iki namo yra atvestas dujų įvadas).

Iki 2020 m. spalio 1 dienos turi būti įvertinti šalinamų SND balionų kiekiai ir reikalingos elektros galios ar dujų infrastruktūros poreikis, parengta reikalingų darbų sąmata ir kartu su papildomais dokumentais per eso.lt pateikta paraiška.

Savivaldybės atstovai turėjo klausimų dėl finansavimo mechanizmų, procesinių dalykų.

Šiuo metu rajono daugiabučių namų administravimą ir techninę priežiūrą atliekančios įmonės ruošiasi daryti gyventojų susirinkimus tam, kad priimti sprendimus dėl dalyvavimo projekte.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top