Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, tačiau visoje šalyje aktyviai imamasi prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių. Vasario 25 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje organizuotas susitikimas, kuriame diskutuota apie pasirengimą galimam koronaviruso protrūkiui Lietuvoje, sveikatos įstaigų parengtį bei aptarti konkretūs veiksmai, nustačius koronaviruso atvejį savivaldybėje.
Susitikime, kuriame dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, Savivaldybės administracijos darbuotojai, sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, pranešimą apie koronaviruso plitimą ir valdymą, rekomenduojamas prevencijos ir kontrolės priemones pristatė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė.
Kalbėdama apie koronavirusinių užkrečiamųjų ligų užsikrėtimo galimybes, simptomus ir rizikos grupes, ji pažymėjo, jog didžiausią riziką užsikrėsti turi sveikatos priežiūros darbuotojai, šeimos nariai ir kiti asmenys, kurie artimai bendrauja su užsikrėtusiais žmonėmis, taip pat asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis ar kitomis kvėpavimo takų infekcijomis.
Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs į gripo. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai yra panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams.
Ji kalbėjo, jog atsižvelgiant į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir NVSC rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo pažymos išdavimą.
L. Radzevičienė pažymėjo, jog yra svarbu vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė tokie simptomai kaip kosulys ar skrepliavimas, laikytis tinkamos rankų bei maisto higienos, vengti sąlyčio su gyvūnais, jų išskyromis. Ji kalbėjo, kad blogai pasijutus nėra reikalo panikuoti, kadangi dabar gripo sezonas, nereikėtų visų ligų sieti su koronavirusu. Tik tada, jeigu kosite, smarkiai karščiuojate ir per pastarąsias dvi savaites lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, reikia kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą. Visais kitais atvejais ar turint tik vieną iš trijų faktorių – į savo šeimos gydytoją.