Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, vicemerė Daiva Riklienė bei Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė lankėsi Marijampolėje, kur susitiko su LR socialinės apsaugos ir darbo viceministre Vilma Augiene.

Ministerijos komanda Marijampolės, Kalvarijos, Šakių, Vilkaviškio ir Kazlų Rūdos savivaldybių vadovams pristatė planuojamus psichikos negalią turinčių asmenų globos sistemos pokyčius.
LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Horizontaliosios politikos ir projektų valdymo grupės vyresnioji patarėja Rasa Genienė pažymėjo, kad pasikeitimai susiję su naujojo Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo laikotarpio parama.
Viena iš siūlomų Europos Sąjungos investicijų panaudojimo sričių –– Negalios reikalų koordinatoriaus ir Atvejo vadybininko pareigybių įsteigimas savivaldybėse. Pasak ministerijos atstovų, Negalios reikalų koordinatoriai rūpintųsi negalios politikos įgyvendinimu savivaldos lygmenyje, o Atvejo vadybininkas ne tik padėtų koordinatoriui įgyvendinti Asmenų su negalia teisių apsaugos agentūros parengtą planą, bet ir užsiimtų pagalbos stokojančių asmenų paieška, jų poreikių vertinimu ir reikalingos pagalbos organizavimu.
Kita siūloma Europos Sąjungos investicijų panaudojimo sritis – socialinių dirbtuvių plėtra. Lietuvoje šiuo metu jau veikia apie 27 socialinės dirbtuvės. Pagrindinis skirtumas tarp socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centrų – žmonėms padedama užmegzti ryšius su bendruomenėmis.
Tikimasi, kad Europos Sąjungos parama padės įgyvendinti reikšmingus socialinius pokyčius.

Nuotr. Marijampolės savivaldybės administracija

[soliloquy id=”80232″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top