Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimas su neįgaliųjų nevyriausybinėmis organizacijomis ir Lietuvos neįgaliųjų forumu

Šiandien 10 val. vyko Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos susitikimas su Lietuvos neįgaliųjų forumu bei neįgaliųjų nevyriausybinėmis organizacijomis.

2020 m. sausio 28 d. Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), LR Sveikatos apsaugos ministerija, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos negalios organizacijos forumas (LNF) pasirašė Memorandumą, kurio siekis – užtikrinti, kad 2020 m. ir kiekvienais tolesniais metais visos Lietuvos savivaldybės kartu su minėtomis ministerijomis telktų pastangas ir pritaikytų žmonėms su negalia bent po vieną bendrojo ugdymo mokyklą ir bent po vieną sveikatos priežiūros paslaugų įstaigą.

Šiandien LNF, tęsdamas bendradarbiavimą dėl įtraukaus švietimo nuostatų įgyvendinimo ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, pakvietė į susitikimą Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovus.

Memorandumo dėl švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų prieinamumo stebėseną aptarė LNF prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Vilkaviškio rajono savivaldybės 2021 m. sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų ir paslaugų prieinamumo užtikrinimą asmenims su negalia bei numatomus infrastruktūros ir paslaugų prieinamumo darbus 2022 m. pristatė visa administracijos komanda:

  • Apibendrintą informaciją pateikė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.
  • Paslaugas neįgaliesiems, būsto pritaikymo klausimus pristatė Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė.
  • Sveikatos apsaugos niuansus, sveikatos įstaigų pritaikymą asmenims su negalia, patekimo į įstaigą, registratūrą, į sanitarinius mazgus, turimą medicininę įrangą, pritaikytą neįgaliesiems, aptarė savivaldybės gydytoja Laura Nešukaitienė.
  • Sveikatos priežiūros paslaugas ugdymo įstaigose apibendrino Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė.
  • Su mokyklų pritaikymu mokiniams su negalia, patekimu į įstaigą, į sanitarinius mazgus, valgyklas, planais, kokios mokyklos ir kada dar bus pritaikytos, supažindino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ingrida Meseckienė.
  • Remontuojamos, rekonstruojamos ar naujai įrengiamos infrastruktūros planus pristatė Investicijų, strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė
  • Ar savivaldybėje esančiose ugdymo įstaigose švietimo programų turinys yra prieinamas mokiniams su intelekto sutrikimu informacijos prieinamumo prasme, papasakojo Švietimo pagalbos tarnybos specialistė Daiva Pačėsienė.

Susitikimas padėjo išgryninti pozityvias išvadas. Paaiškėjo, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė turi tikrai daug, tik per mažai apie tai kalbama garsiai. Todėl reikėtų stiprinti komunikaciją tarp savivaldybės ir neįgaliųjų NVO, pritaikyti biudžetinių įstaigų internetinius puslapius, nuolat atnaujinti bei viešinti visą informaciją.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top