Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimas su konsultantu ukrainiečių švietimo klausimais

Antradienį Vilkaviškyje lankėsi ŠMSM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento
Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Beta Zaveckienė ir ŠMSM konsultantas ukrainiečių švietimo klausimais Vyacheslav Gipich. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje susitikime su ministerijos atstovais dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, vyriausioji specialistė R. Vaščėgienė, Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“, Vilkaviškio „Aušros“, Gražiškių gimnazijų, Vilkaviškio pradinės, Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklų vadovai, socialiniai pedagogai, mokiniai iš Ukrainos bei jų tėvai ar globėjai.

Susitikimo tikslas –  pasidalinti gerąja patirtimi, išsakyti lūkesčius ar kylančias problemas ukrainiečių vaikams lankant ugdymo įstaigas Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Ukrainiečiai – mokiniai, jų mamos – dėkojo už galimybę integruotis į vilkaviškiečių bendruomenę, lengvą adaptaciją ir sklandų mokymosi organizavimą, sąlygų sudarymą ugdymui(si), vaikų įtraukimą į neformaliojo švietimo veiklas, galimybes lankytis kultūriniuose renginiuose. Aptarti abiturientų tolimesnio mokymosi klausimai, mokinių pageidavimai mokytis savo šalies istorijos ir kalbos.

Vilkaviškio mokyklų bendruomenės pasidžiaugė Ukrainos vaikais, kurie yra žingeidūs, intelektualūs, atsakingi ir mandagūs, tėvais, kurie visada padeda, palaiko savo vaikus.

Šiuo metu Savivaldybės švietimo įstaigose ugdomi 85 mokiniai iš Ukrainos: 17 vaikų – ikimokyklinėse, priešmokyklinėse grupėse, 68 – mokyklų pirmose–dvyliktose klasėse.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top