Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimas „Savivaldybės šeimos tarybos/komisijos veiklos stiprinimas Marijampolės apskrityje“

Nacionalinė šeimos taryba ir Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Vilkaviškio rajono Šeimos komisijos pirmininkė bei Nacionalinės šeimos tarybos narė Daiva Riklienė šiandien pakvietė į susitikimą, kurio tema – „Savivaldybės šeimos tarybos/komisijos veiklos stiprinimas Marijampolės apskrityje“.

Renginys organizuotas siekiant įgyvendinti vieną iš Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo principų – su šeimomis susijusius klausimus spręsti bendradarbiaujant su šeimų organizacijų atstovais ir kitomis institucijomis.

Susirinkusiuosius pasveikinti atvyko ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kuris pasidžiaugė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė kai kuriose srityse yra gana pažengusi.

„Per pastaruosius metus šeimos politika labai pasikeitė, todėl turime keistis ir mes, taikytis prie situacijos, kuri diktuoja sąlygas, ir įveikti kylančius iššūkius“ – sakė jis. Meras taip pat palinkėjo informatyvaus susitikimo, kuris leistų pasidalyti sukaupta patirtimi tarp savivaldybių.

Renginį moderavusi D. Riklienė pristatė mūsų rajono Šeimos komisijos veiklos kryptis bei problemas, kurias tenka spręsti.

Vilkaviškio sporto ir pramogų centre vykusiame susitikime pranešimus taip pat skaitė Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkė doc. dr. Ramunė Jurkuvienė ir doc. dr. Vincentas Vobolevičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas.

„Ką remsi, tą turėsi“ – kalbėdama pabrėžė doc. dr. R. Jurkuvienė, kuri pažymėjo, kad dabar šeimos politika yra labiau orientuota į disfunkcines šeimas, nors jų yra mažuma. Pranešėja išsakė mintį, kad ateina laikas dėmesį kreipti ir į kitas šeimas: „Juk skirtumas tarp kontrolės, priežiūros ir įgalinimo – labai didelis“.

Iš politologinės pusės į savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų santykį šeimos politikos kontekste pažvelgęs doc. dr. V. Vobolevičius akcentavo visapusišką bendradarbiavimą tarp institucijų ir dialogo svarbą.

Susitikimas baigėsi dalyvių diskusija ir patirties pasidalijimu mažesnėse grupėse.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top