Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Susitikimas ir įvadiniai mokymai seniūnaičiams: aptartas bendradarbiavimas ir svarbiausi veiklos principai

Sausio 22 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko naujai kadencijai išrinktų ar perrinktų seniūnaičių susitikimas-įvadiniai mokymai, kuriuos moderavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Susitikimo metu buvo aptarti seniūnaičiams aktualūs klausimai, pristatyti jų veiklos principai, teisės ir pareigos, aptartos bendradarbiavimo galimybės, idėjos ir ateities planai.

Į susitikimą atvyko atstovai iš beveik visų rajono seniūnaitijų. Taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

„Jūs, seniūnaičiai, atstovaudami savo gyvenviečių žmonių interesus, dirbate didžiulį ir atsakingą darbą. Tikiuosi glaudaus ir sėkmingo bendradarbiavimo, nes vieni kitiems mes galime padėti spręsti problemas, įgyvendinti projektus, kurti jaukesnę ir saugesnę aplinką mūsų rajono gyventojams. Linkiu visiems pasisemti žinių ir sėkmingai atlikti gyventojų Jums patikėtas pareigas“, – į seniūnaičius kreipėsi Savivaldybės vadovas A. Neiberka.

Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Vilma Kolpakovienė, kuri pristatė Vietos savivaldos įstatymo, kuris apibrėžia seniūnaičio statusą, funkcijas, teises ir pareigas, išdalino seniūnaičiams paruoštas atmintines su svarbiausia ir aktualiausia jiems informacija. Taip pat kiekvienam atvykusiam seniūnaičiui dovanota Konstitucija – pagrindinis Lietuvos Respublikos įstatymas.

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo 2019 metų lapkritį patvirtintas Išmokų Vilkaviškio rajono savivaldybės seniūnaičiams su jų veikla susijusioms išlaidoms apmokėti mokėjimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašas. Jį susirinkusiems seniūnaičiams pristatė Apskaitos skyriaus vedėja Lina Stepšienė. Ji priminė, kad seniūnaičiams su jų, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms išlaidoms už kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugas kompensuoti ketvirčiui skiriama 30 Eur dydžio išmoka. Iki šiol seniūnaičiai savo funkcijas atlikdavo visuomeniniais pagrindais, tad siekiama taip juos paskatinti ir bent šiek tiek kompensuoti jų patiriamas išlaidas.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė susirinkusiems seniūnams parodė pristatymą apie tai, ko tikimasi iš seniūnaičių, kokios yra pagrindinės jų funkcijos, teisės, gyventojų atstovavimo ir įtraukimo būdai. D. Riklienė skatino seniūnaičius dar aktyviau domėtis vietos gyventojų problemomis, aktyviau bendradarbiauti su seniūnijomis ir Savivaldybės administracijos skyriais, dalyvauti Savivaldybės tarybos posėdžiuose, kai sprendžiami jiems aktualūs klausimai, patiems kelti problemas.

Susitikimo metu taip pat išklausyti seniūnaičių pasisakymai, aptarti bendravimo ir bendradarbiavimo klausimai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top