Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Sūduvos juostos“ iniciatyva oficialiai atidarė 2022-uosius – Sūduvos, Jaunimo ir Savanorystės metus

Vilkaviškio kultūros centre prasidėjusi iniciatyva „Sūduvos juosta“ simbolizavo visus metus truksiančių Sūduvos, Jaunimo ir Savanorystės metų Vilkaviškio rajone minėjimų pradžią.

Rajono vadovai, jaunimo organizacijų atstovai, savanoriai ir miestelėnai šiandien pradėjo austi pirmuosius „Sūduvos juostos“ centimetrus. Prie „Sūduvos juostos“ audimo kviečiame prisidėti kiekvieną rajono gyventoją, užeinant į visus metus Vilkaviškio kultūros centre veiksiančią „Audimo artelę“!

Renginio metu visi susirinkę galėjo išvysti šimtametę ir tik Vilkaviškio rajone sutinkamą tradiciją – Gražiškių bendruomenės nariai sukūrė tikrą „Šyvio šokdinimo“ šventę!

Beaudžiant „Sūduvos juostą“ dainas ir šokius dovanojo folkloro ansamblis iš Gražiškių „Gražupis“, VVJC šokių studija „Vyželė“ bei kultūros centro merginų šokių kolektyvas.

Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Europos parlamento narys Juozas Olekas.

2022-aisiais metais įvairiomis iniciatyvomis ir renginiais Vilkaviškio kraštas sieks atkreipti dėmesį į Sūduvos regiono svarbą Lietuvos valstybės formavimo istorijoje, bus žvelgiama į Sūduvos praeitį, pabrėžiant krašto įtaką lietuvių kultūrai, kalbai, indėlį į lietuvybės sąjūdžio gaivinimą.

Jaunimo metai suteiks galimybę atkreipti dėmesį į jaunų žmonių problemas ir situaciją, inicijuoti diskusijas, vedančias į tinkamų sprendimų priėmimą, o minint Savanorystės metus bus siekiama pažymėti visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top