Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Su kolegomis pasidalinta patirtimi optimizuojant kultūros įstaigų tinklą

Rugsėjo 29 dieną Vilkaviškio rajone lankėsi Šakių rajono savivaldybės delegacija – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, jo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė ir Lukšių kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Giedrė Ciganskienė.

Kolegas sutiko ir su jais patirtimi dalijosi Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė ir  kultūros sritį kuruojantis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas.

Svarbiausias Šakių rajono savivaldybės delegacijos vizito tikslas – pasisemti patirties optimizuojant kultūros įstaigų tinklą. Kolegas ypač domino, kaip sekasi veikti Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejui, kuris atsirado sujungus krašto muziejų ir kultūros centrą. Svečiams buvo įdomu sužinoti, ar ši pertvarka pasiteisino, ar tenkina šiuo metu įstaigos pasiekiami rezultatai, ar nenukentėjo kuri nors iš buvusių įstaigų kuruojamų sričių.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė pasakojo, kad Paežerių dvaro teritorijoje įsikūrusios įstaigos sujungtos 2016 metais. Anot D. Riklienės, manoma, kad šis sprendimas buvo racionalus ir teisingas, nes abi įstaigos įsikūrusios tame pačiame sklype esančiuose dvaro pastatuose ir vykdydami veiklas darbuotojai papildo vieni kitus, daugiau žmogiškųjų išteklių organizuojant kultūrines veiklas. Be to, nebeliko daugelio tarp įstaigų iškilusių nesutarimų, tokių kaip investicijų pritraukimas, dalyvaujant įvairiuose projektuose, bendros teritorijos sutvarkymas, pastatų priežiūra, lankytojus pritraukiančių renginių organizavimas ir kt.

Jai pritarė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, kuri akcentavo, kad imantis šios pertvarkos buvo siekiama, kad tiek muziejaus, tiek kultūros centro vykdytos funkcijos bei veiklos išliktų ir nė viena įstaiga nenukentėtų.

Visi vieningai sutarė, kad prabėgus jau 5-eriems metams po reorganizacijos Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus džiugina bendromis veiklomis, kurios pritraukia kur kas daugiau turistų iš visos Lietuvos į nuostabų Paežerių dvaro ansamblį, čia siūlomų paslaugų spektras maksimaliai išsiplėtė, o vienoje teritorijoje esančios įstaigos viena kitai ne trukdo, bet papildo.

Pamatyti, kaip įstaiga veikia praktikoje, delegacija pakviesta nuvykti į Paežerių dvaro sodybą, kur susitiko su Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus vadove Jurgita Morozaite ir šios įstaigos darbuotojais. Svečiams aprodytos dvaro ekspozicijos, muziejuje saugomos istorinės vertybės, atsakyta į rūpimus klausimus.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top