Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Socialinėse dirbtuvėse – naujos galimybės neįgaliesiems

Siekiant, kad neįgalieji visuomenėje jaustųsi kuo oriau, Kybartų vaikų globos namų patalpose nuo birželio mėnesio pradėtas įgyvendinti Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Įgyvendinant projektą Kybartų vaikų globos namuose įsteigtos Socialinės dirbtuvės neįgaliesiems.

Rugsėjo 18-ąją Kybartų vaikų globos namų kiemelyje vyko socialinių dirbtuvių degustacinė popietė, kurios metu šios įstaigos direktorė Laimutė Bagdanavičienė papasakojo, kaip sekasi organizuoti veiklą, su kokiais iššūkiais teko susidurti pradėjus įgyvendinti projektą, pristatė socialinių dirbtuvių lankytojus bei aprodė patalpas.

Direktorė pasidžiaugė, kad visi asmenys, lankantys socialinių dirbtuvių veiklas, labai nori bendrauti, būti pastebėti ir reikalingi, todėl noriai įsitraukia į siūlomas veiklas, domisi ir su darbuotojų pagalba kruopščiai atlieka pavestas užduotis. Šiuo metu dirbtuvėse prižiūrimi socialinės darbuotojos ir virėjos (paslaugų meistrės), įgūdžius lavina ir dirba 15 neįgaliųjų, atvykstančių iš įvairių Vilkaviškio rajono vietų. Jie mokomi gaminti įvairius konditerijos gaminius – bandeles, sausainius. Tokiu būdu jie lavina savo darbinius įgūdžius realioje darbo aplinkoje, taip pat ugdosi saviraiškos ir kūrybiškumo įgūdžius.

Degustacinės popietės metu svečiai turėjo galimybę ne tik paskanauti čia pagamintos produkcijos, bet ir patys prisidėti prie gaminimo proceso, o šventės akcentu tapo surengtas aukcionas, kurio metu susirinkusieji galėjo įsigyti įvairių skanėstų.

Pasidžiaugti specialistų ir lankytojų pasiekimais atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Aušra Kurauskienė.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad yra tokių puikių iniciatyvų, kurios padeda neįgaliesiems realizuoti save, atskleisti savo gebėjimus, skatina jų kūrybiškumą ir ,žinoma, prisideda prie socialinės integracijos.

Popietėje taip pat dalyvavo LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, pertvarkos procesų ekspertė Tauragės ir Marijampolės regionuose Marijona Janavičienė, Kybartų parapijos klebonas Jonas Cikana, taip pat įvairių institucijų, įstaigų, atstovai ir visi tie, kurie neabejingi bendrystei.

Socialinės dirbtuvės vis dar naujas reiškinys. Jomis siekiama kurti socialinę aplinką, kurioje vystosi proto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų žmogaus savivertė, bendravimo gebėjimai, savarankiškumo ir darbiniai įgūdžiai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top