Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Smulkieji ūkininkai jau gali gauti bedarbio statusą

Nuo 2020 m. sausio 1 d.  įsigaliojus  Lietuvos Respublikos Užimtumo įstatymo pakeitimams, asmenims, kurie vykdo individualią žemės ūkio veiklą, ar turintys žemės ūkio valdą, kai žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis mažesnis kaip 4 ekonominio dydžio vienetai, gali būti suteikiamas bedarbio statusas.

Užimtumo įstatymo pataisos buvo priimtos 2019 m. gegužės 28 d. ir įsigaliojo nuo šių metų pradžios. Užimtumo tarnybos duomenimis, per pirmąsias šių metų dienas, dėl bedarbio statuso kreipėsi 19 ūkininkų.

Žemės ūkio ir kaimo verslo registro duomenimis, praėjusiais metais buvo daugiau kaip 120 tūkst. asmenų, kurių valdų dydis mažesnis už 4 EDV.

„Sodros“ duomenimis, 43 proc. arba 45, 9 tūkst. žemės ūkio valdą ar ūkį, kurių ekonominis dydis mažesnis nei 4 EDV, įregistravusių asmenų yra dirbantys pagal darbo sutartis arba yra darbo santykiams prilygintų teisinių santykių subjektai.

Įsiregistravus Užimtumo tarnyboje prieš suteikiant asmeniui bedarbio statusą, yra vertinama VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) pateikta informacija dėl žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominių dydžių už praėjusių metų mokestinį laikotarpį. Duomenis už praėjusius metus ŽŪIKVC teiks per pirmąjį einamųjų metų mėnesį. Registravimo Užimtumo tarnyboje paslauga asmenims, kurie vykdo individualią žemės ūkio veiklą, teikiama bendra tvarka, papildomai jokių dokumentų pateikti nereikia.

Agroverslo naujienų inf.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top