Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Smiginio klubo „Keturvalakiai“ įspūdingas startas Lietuvos darts sporto federacijos taurėje

2023 m. kovo 24–26 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko LDSF 2023 metų taurės turnyras. Jame pirmą kartą dalyvavo ir 2022 metų pabaigoje įsikūrusio smiginio klubo „Keturvalakiai“ nariai. Varžybose dalyvavo visų laikų rekordinis dalyvių skaičius: 155 vyrai, 29 moterys, 6 jaunimo atstovai, 34 veteranai, 32 vyrų komandos, 71 vyrų pora, 13 moterų porų.

Kovo 24 dienos vakare įvyko pramoginės „laimingos“ poros varžybos, tačiau jame klubo nariai nedalyvavo. O varžybas laimėjo Kretingos klubo „Topas“ narys, Lietuvos reitingo lyderis Laimis Zubavičius ir klubo „Smiginis.lt“ iš Kauno narys Arūnas Sakalauskas.

Kovo 25 dieną vyko vyrų ir moterų asmeninės, porinės, veteranų bei jaunimo varžybos. „Keturvalakių‘ klubui atstovavo 12 vyrų. Jie dalyvavo asmeninėse, porinėse ir veteranų rungtyse. Asmeninės vyrų varžybos vyko 32 pogrupiuose. Iš jų į tolesnį etapą galėjo patekti tik po du žaidėjus. Iš mūsų klubo trims žaidėjams pavyko prasimušti į kitą etapą. Geriausiai sekėsi Nerijui Štaraičiui, kuris galutinėje įskaitoje iš 155 dalyvių užėmė labai aukštą 17 vietą, o kovodamas dėl patekimo į geriausiųjų šešioliktuką tik įtemptoje kovoje rezultatu 3-4 pralaimėjo labiau patyrusiam mažeikiškiui A. Čipliui. Saulius Pavelčikas ir Povilas Bulota iškovojo 33 vietą. Kiti klubo nariai tenkinosi kuklesnėmis vietomis.

Kovo 26 dieną, sekmadienį, vyko komandinės varžybos. „Keturvalakių“ klubo žaidėjai pasiskirstė į tris komandas (komandą sudaro keturi žaidėjai). Šiose varžybose buvo iškovota neplanuota, bet labai skambi pergalė. Tarp 32 komandų „Keturvalakiai 1“ ( Nerijus Štaraitis, Saulius Pavelčikas, Povilas Bulota ir Audrius Brokas) iškovojo trečią vietą ir buvo apdovanoti bronzos medaliais. Varžybos vyko pogrupiuose po keturias komandas. Savo pogrupyje buvo užimta antroji vieta, kuri suteikė galimybę varžytis atkrintamosiose varžybose. Burtų keliu teko labai stiprus varžovas Mažeikių klubo 1 komanda (kurios gretose žaidė ir Lietuvos rinktinės žaidėjai). Tačiau komandos žaidėjai pademonstravo labai gerą žaidimą ir užtikrintai rezultatu 9-6 nugalėjo varžovus. Po to įvyko lemiama kova dėl patekimo į pusfinalį, o varžovas buvo varžybų šeimininkai Kauno klubas „Trajektorija“. Varžybos vyko taškas į tašką ir pasibaigė lygiosiomis 8-8. Tad pagal taisykles buvo žaidžiamas vienas lemiamas legas. Komandos pasirinko žaidėjus, o „Keturvalakių“ klubas išreiškė pasitikėjimą savo lyderiui Nerijui Štaraičiui. Nerijus pateisino komandos pasitikėjimą ir įtemptoje kovoje laimėjo prieš Tomą Makūną bei išvedė komandą į pusfinalį taip užtikrindamas prizinę vietą (smiginyje varžybos dėl trečios vietos nevykdomos). Pusfinalyje laukė būsimų čempionų iš Kretingos klubo „Topas“ komanda su Lietuvos reitingo lyderiu Laimiu Zubavičiumi priešakyje. Mūsiškiai labai garbingai pasipriešino varžovams, lengvai neatiduodami nei vieno lego, tačiau patirtis, o ir meistriškumas savo padarė. „Topas“ laimėjo 9-3. Vėliau „Topas“ laimėjo ir finalą prieš Prienų „Stadiono“ klubą 9-8 ir tapo LDSF taurės nugalėtojais. Kitoms klubo „Keturvalakiai“ komandoms nepavyko perkopti pirmo varžybų etapo ir iš tolesnių varžybų iškrito.

Iškovota prizine vieta visi klubo nariai labai džiaugėsi. Apie tokį pasiekimą kažkada ateityje buvo nedrąsiai svajojama, tačiau šiose varžybose buvo viršyti visi lūkesčiai. Visi džiaugėsi vieni už kitus  ir linkėjo sėkmės ateityje. Ši pergalė labai stipriai padidino motyvaciją visiems klubo nariams treniruotis ir tobulėti (o konkurencija dėl patekimo į pirmą komandą yra labai didelė, nes yra dar keletas žaidėjų, kurie taip pat pretenduoja žaisti už pirmą komandą). Nors savaitgalis ir pareikalavo daug jėgų, tačiau namo vykome su labai pakiliomis nuotaikomis.

Dėkojame Lietuvos Darts sporto federacijai bei varžybų organizatoriams už puikiai suorganizuotas varžybas.

Vėl susitiksime treniruotėse Keturvalakių bendruomenės namuose. Treniruotės vyksta kiekvieną pirmadienį nuo 18.30 val. Kviečiame visus norinčius išbandyti šią sporto šaką ir prisijungti prie jau žinomo visoje Lietuvoje smiginio klubo „Keturvalakiai‘.

Gintautas Urbšys
Smiginio klubo „Keturvalakiai“ vadovas

[soliloquy id=”77121″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top