Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Skubiai sušaukta ekstremalių situacijų komisija

Liepos 29 dieną skubiai sušauktas išplėstinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Susirinkime, kuriame dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, dalis Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių, Savivaldybės, medicinos, pasienio, maisto ir veterinarinės tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai, aptartas Kybartų miestelyje susidariusios situacijos dėl vilkikų eilių klausimas, ieškota jo išsprendimo būdų, kalbėta apie koronaviruso (COVID-19) prevencijos organizavimą, aptarti kiti svarbūs klausimai.

Posėdį pradėjęs Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Vitas Gavėnas komisijos nariams pristatė pagrindinį posėdžio klausimą. Kybartuose kelias dienas dėl sutrikusios kompiuterinės technikos veiklos Rusijos pasienyje buvo susidariusios krovininių automobilių eilės, kurios nusidriekė per visą miestą ir pasiekė Virbalį. Rusų tautybės vairuotojai, neturėdami kitos išeities ir norėdami įsigyti maisto, lankėsi parduotuvėse, vaikščiojo po miestą, viešas erdves, dėl to gyventojai pradėjo nuogąstauti dėl kylančio koronaviruso plitimo pavojaus.

Nerimas nėra be pagrindo, nes tranzitu per Lietuvą važiuojantys vairuotojai neprivalo atlikti tyrimo dėl COVID-19, tačiau jų judėjimas yra apribotas ir jie negali laisvai lankytis viešose erdvėse, išskyrus būtinus atvejus.

V. Gavėnas taip pat informavo, kad su Savivaldybės meru A. Neiberka ir Kybartų seniūnu R. Šunoku šiandien dalyvavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariate vykusiame posėdyje, kurį organizavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Jame dalyvaujant policijos, maisto ir veterinarinės tarnybos, kitų suinteresuotų šalių atstovams aptarta ši situacija.

Nors kaltinimai pažiro savivaldybei, tačiau Savivaldybės vadovai mano, kad čia reikalingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir kiekvienos atsakingos institucijos atsakingas požiūris ir įsitraukimas. Savivaldybės vadovų iniciatyva šį penktadienį yra šaukiamas susirinkimas Kybartų pasienio užkardoje, kuriame rinksis jau posėdžiavusių institucijų atstovai, taip pat dalyvaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos  atstovai, terminalo vadovė. Susitikime dar kartą bus tariamasi, kaip suvaldyti šią situaciją ir išvengti galimų pavojų.

Šiuo metu Kybartų mieste vilkikų eilių nėra, visos pravažiavimo per sieną laukiančios transporto priemonės telpa terminale. Susitarta, kad policijos pareigūnai garsiakalbiu informuotų vairuotojus apie prašymą nepalikti automobilius, jau dabar yra dalinami informaciniai lankstinukai rusų kalbą su svarbiausia informacija, kokių taisyklių turi laikytis užsienio šalių gyventojai, kokie apribojimai jiems yra nustatyti ir pan.

Kadangi savivaldybė neturi pakankamų galių, taip pat nutarta oficialiu raštu kreiptis į  Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą su prašymu, kad šis kreiptųsi į Pasienio kontrolės punktų direkciją, kad jie užtikrintų saugumą Kybartų terminale ir valdytų vilkikų srautus. Taip pat vienas iš problemos sprendimo būdų būtų neleidimas vilkikams stovėti Kybartų mieste, o tam numatyti atskirą vietą užmiestyje, tačiau šį klausimą būtina derinti su kelio valdytoju – Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai pritarė kreipimuisi į Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, taip pat diskutavo, kaip dar būtų galima užtikrinti saugumą, organizuoti prevenciją.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top