Vilkaviškio rajono savivaldybės

Skelbimai

Vasario 10–16 d. minima alkoholikų vaikų savaitė

2020 m. vasario 10-16 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) ir asociacija „Mentor Lietuva“ jau šeštus metus minės Alkoholikų vaikų savaitę, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys ir jau suaugę vaikai, skatinti jiems padėti bei patiems ieškoti pagalbos. Pagrindinį dėmesį šiemet skirsime suaugusiems alkoholikų vaikams, pabrėždami, kad nesprendžiamos problemos niekur nedingsta ir lydi visą gyvenimą.

Lietuvoje kas antras žmogus vaikystėje turėjo sunkumų, susijusių su alkoholio vartojimu šeimoje. Alkoholio problemos šeimoje dažniausiai būna paslėptos nuo išorinio pasaulio. Tai palieka vaikus izoliuotus ir vienišus. Dažnai jie turi sveikatos sutrikimų, minčių apie savižudybę, didesnį polinkį į priklausomybes. Dauguma šių problemų bei vaikystėje patirtas tėvų meilės trūkumas neišnyksta ir suaugus.

Departamentas, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į sunkumus, kuriuos patiria su alkoholio vartojimo problemomis šeimoje susidūrę asmenys, ir paskatinti šiuos žmones ieškoti pagalbos,  2020 m. parengė informacinę medžiagą „Suaugę alkoholikų vaikai“ bei atvirlaiškį „Aš išdrįsau kreiptis pagalbos. O tu?“.

Informacinė medžiaga:

Atvirlaiškis:

Pasidalinkite

Scroll to Top