Vilkaviškio rajono savivaldybės

Skelbimai

Prevenciniai veiksmai dėl naujojo koronaviruso

Koronavirusas sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir itin sunkias kvėpavimo takų infekcijas. Ši infekcija yra ypač pavojinga žmonėms, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, kepenų funkcijos sutrikimais, kvėpavimų takų ligomis.

 • Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:
  dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu,
  neliesti rankomis veido ir akių,
  laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę),
  vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys,
  apsvarstyti kelionių planus, atsisakyti nebūtinų kelionių į šalis, kuriose yra patvirtinti koronaviruso atvejai.
 • Jeigu patys grįžote iš šalių, kuriose yra patvirtinti koronavisruso atvejai:
  grįžę iš šalių, kuriose registruoti koronaviruso atvejai, susitarkite su darbdaviu dėl galimybės 14 dienų dirbti nuotoliniu būdu iš namų;
  jeigu kosite, smarkiai karščiuojate ir per pastarąsias dvi savaites lankėtės  Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre reikia kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą.
  Jeigu Jūsų bendradarbiai ar pažįstami grįžo iš šalių, kuriose yra registruoti koronavisruso atvejai, patarkite jiems stebėti savo sveikatą ir pasireiškus į gripą panašiems simptomams – skambinti telefonu 1️12.  Stenkitės laikytis atokiau nuo sergančiųjų.
 • Ugdymo įstaigoms rekomenduojama:
  dažnai vėdinti patalpas;
  informuoti personalą ir mokinius dažnai plauti rankas;
  personalui ir moksleiviams, grįžusiems iš šalių, kuriose registruoti koronaviruso atvejai, sudaryti sąlygas mokymosi procesą tęsti namuose, o darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu iš namų 14 dienų.

 

Pasidalinkite

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
Scroll to Top Skip to content