Vilkaviškio rajono savivaldybės

Skelbimai

Kviečia į susitikimą: viskas apie pasėlių draudimą

Austrijos grupei „Vienna Insurance Group“ priklausanti viena iš Lietuvos draudimo rinkos lyderių – bendrovė BTA – pradėjo drausti pasėlius. Iki šiol pasėlius buvo galima apsidrausti tik vienoje įmonėje.

BTA pasėlių draudimo rizikos vertintojas Deividas Juodis teigia, kad vystyti naują draudimo produktą pirmiausiai paskatino palyginti nedidelis pasėlių draudžiamumas, nors klimato pokyčiai vis dažniau lemia permainingas ir nenuspėjamas orų sąlygas.

„Pasėlius drausti pradedame išanalizavę rinką ir gerai tam pasiruošę. Pagaliau šiame segmente atsiradusi reali konkurencija turėtų suteikti pagreičio augimui ir geresniam pasėlių draudžiamumui šalyje. Nuo šiol žemdirbiai galės drausti konkrečiai tuos augalus, kuriuos augina. Kitaip sakant, siūlome lankstesnį sprendimą ir individualių poreikių išpildymą“, – sako ekspertas.

D. Juodis pastebi, kad šalyje deklaruojama apie 1,6 mln. hektarų pasėlių, kurie gali būti draudžiami, tačiau kaskart, kai tik pasėlius paveikia nenugalimos gamtos jėgos, paaiškėja, kad apdrausta tik nedidelė jų dalis. Nors skatinti žemdirbius drausti pasėlius ir mažinti tikėtinus nuostolius yra tam numatytos finansinės priemonės, iki 70 proc. draudimo įmokų kompensuojama iš Europos Sąjungos lėšų, iki 50 proc. – iš valstybės biudžeto, šis segmentas vis dar atsilieka.

Norite sužinoti daugiau apie galimybes apdrausti savo pasėlius?

Ateikite į susitikimą su BTA pasėlių draudimo rizikos vertintoju D. Juodžiu.

 

Pasidalinkite

Scroll to Top