Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Šiandien Kalėdomis suspindo visas Vilkaviškio miestas

Šventinė diena prasidėjo jau nuo pat vidurdienio – J. Basanavičiaus aikštėje veikė Kalėdinė mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairiausių skanumynų bei pasidairyti kalėdinių dovanų idėjų.

Vakare pačioje miesto širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje – miesto gyventojus ir svečius sukvietė nuotaikinga Kalėdų eglutės įžiebimo šventė „Šviečia Kalėdos“.

Nors lauke spaudė šaltukas, tačiau eglės įžiebimo šventė sulaukė gausaus būrio vilkaviškiečių.

Šventės metu tradiciškai vyko Lions klubo akcija „Kalėdų pyragas“. Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai buvo vaišinami karšta arbata, pačių klubo narių gamintais skanėstais.

Eglutės įžiebimo šventėje netrūko gražių Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro kolektyvų pasirodymų.

Ant scenos pirmiausia pasirodė šokių studijos „Vyželė“ (vad. S. Jankienė) šokėjai. Taip pat savo pasirodymus dovanojo VVJC „Vaidybinės improvizacijos“ artistai (vad. I. Viltrakienė) bei vokalinės studijos ir „Gyvo balso perlų“ dainininkai (vad. G. Akucevičienė).

Po muzikinių pasirodymų šventėje pasirodė vaikučių ilgai lauktas Kalėdų Senelis, kuris į J. Basanavičiaus aikštę atvyko su… išpuoštu muzikiniu krafteriu!

Šventiniame eglutės įžiebimo vakare netrūko ir daugiau staigmenų! Ypatingas šis vakaras ir tuo, jog šiandien J. Basanavičiaus aikštėje, netoli miesto žaliaskarės, buvo atidengtas senojo Vilkaviškio miesto maketas. Jis pastatytas įgyvendinant Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“.Visi miesto gyventojai, svečiai, turistai galės savo rankomis paliesti miesto maketą bei įsivaizduoti, koks Vilkaviškis buvo praeityje.

Po miesto maketo atidengimo, atėjo laikas labiausiai lauktam vakaro įvykiui – Vilkaviškio miesto eglės įžiebimui.

Į pagalbą įžiebiant eglutę buvo pakviestas Kalėdų Senelis. Jis kartu su vaikučiais sakė stebuklingus žodžius bei burtažodžius ir žaliaskarė pagaliau nušvito.

Po eglutės įžiebimo dangų nušvietė įspūdingas Lazermeno šou. Lazeriai šoko danguje pagal dėmesį kaustančią muziką.

Įžiebta Vilkaviškio eglutė – gyva, puošni ir grožiu nenusileidžianti kitiems miestams.

Šiemet ji papuošta stiklo pluošto ir aliuminio karkaso dekoracijomis, nuo eglės slenkančiais lašais bei penkiomis dalį žaliaskarės juosiančiomis skraistėmis. Kaip ir pernai, taip ir šiemet, eglutės puošmenose dominuoja baltos spalvos atspalviai.

Kiekvienais metais eglutę Vilkaviškiui dovanoja miesto ar rajono gyventojai iš savo sodybų. Tačiau šie metai bus kitokie – dailiai nuaugusi, daugiau nei dvylika metrų siekianti sidabrinė eglė atkeliavo iš Marijampolės. Ją miestui dovanojo anksčiau Vilkaviškyje gyvenęs Juozas Šneideris. Eglutę puošė UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“.

Susirinkusius vilkaviškiečius ir miesto svečius su gražia švente sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka bei Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Po pagrindinės miesto eglės įžiebimo niekas neskubėjo skirstytis namo. Šventinė eisena pajudėjo link miesto sodo, kur buvo įžiebta visa kalėdinių eglučių alėja. Eglučių tako įžiebimą papildė nuostabus ugnies šou „Po žvaigždėmis“.

Eglučių alėjoje įstabaus grožio ir neįtikėtino išradingumo eglutės, kurias kūrė gausus būrys Vilkaviškio rajono savivaldybės įstaigų, įmonių, įvairių organizacijų, NVO, miesto gyventojų.

Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai nuo šiandien gali apžiūrėti ir pasigrožėti daugiau nei 40 išradingai papuoštų gyvų ir iš įvairiausių medžiagų sukurtų eglių.

 

Taip pat primename, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė kartu su Vilkaviškio rajono Rotary klubu gyventojus kviečia prisijungti prie kalėdinės piešimo akcijos „Vilkaviškio ateities eglutė”!

Jau šiandien J. Basanavičiaus aikštėje galima rasti piešinių dėžutę, kuri lauks kiekvieno Jūsų vizijų, kokia turi būti Vilkaviškio ateities eglutė.

Gruodžio 29 d. visi kartu, pasikvietę patį tikriausią Kalėdų senelį, piešinius galėsime apžiūrėti parodų galerijoje, įsikūrusioje take prie Šeimenos upės. Visų dalyvausiančių lauks Kalėdų senelio vizitas, staigmenos ir siurprizai!

 

Kalėdų eglė, eglučių alėja ir kiti šventiniai papuošimai tradiciškai mus džiugins iki pat sausio 6 dienos, todėl miesto puošmenomis tikrai visi suspėsime pasidžiaugti!

 

Gražaus artėjančių švenčių laukimo!

Nuotr. Vilkaviškio rajono savivaldybė ir Kęstas Inkrata

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top