Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Sferinis kinas lopšelyje-darželyje „Pasaka“

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ vyresniojo ikimokyklinio ugdymo ,,Ežiukų“ ir priešmokyklinių  „Pelėdžiukų“ ir ,,Paukštelių“ grupių ugdytinai turėjo unikalią galimybę stebėti sferinį kiną 360˚ kampu.

„Gyvūnai mūsų draugai“ – taip vadinosi pirmasis mokomasis filmukas, kuris vaikus pakvietė į senelio Franko ūkį. Čia jie sužinojo daug įdomybių apie naminius ir laukinius gyvūnus, ką jie valgo, kaip prisitaikę prie aplinkos, klausė jų skleidžiamų garsų. Vaikai pamatė džiunglių, dykumos, savanos, Šiaurės ir Pietų ašigalių žvėris. Sužinojo, kokie gyvūnai gyvena vandenyno dugne, pamatė paukščių įvairovę, išvydo ir nykstančių gyvūnų rūšis. Vėliau minė mįsles apie naminius, laukinius gyvūnus, vandens gyventojus ir paukščius.

Stebėdami antrąjį filmą „Atsitiktiniai astronautai“, vaikai kartu su herojais „keliavo“ dangaus skliautu, pasivaikščiojo po mėnulį, praskrido pro saulę.

Sferinis kinas yra pramoginė-edukacinė priemonė, skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms. Naudojant sferinę projekcinę sistemą viso kupolo viduje išgaunamas neįtikėtinas vaizdas. Mokslininkų įrodyta, kad išgaubtas vaizdas, kaip ir ryškios spalvos, teigiamai veikia žmogaus centrinę nervų sistemą, taip pat emocinę bei fiziologinę būseną. Sferinis kinas turi mobiliuosius planetariumus, su kuriais vyksta į ugdymo įstaigas ir demonstruoja edukacinius, kultūrinius, mokslinius, istorinius kino filmus 360° kampo formatu.

Vaikams sferinis kinas suteikė nuostabią galimybę per neilgą laiko tarpą įsisavinti kuo daugiau informacijos ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais.

                                                       Daiva Burdulienė

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė


 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top