Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Sėmėsi patirties dėl centralizuoto priėmimo į darželius ir mokyklas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijuoja centralizuoto priėmimo į darželius ir mokyklas sistemos kūrimą, kuri apjungtų visas Lietuvos savivaldybes. Seimas 2020 m. priėmė Švietimo įstatymo pataisą, numatančią, kad tokia centralizuota sistema šalies mastu turėtų pradėti veikti nuo 2022-ųjų metų.

Vyriausybės atstovai tikisi, kad elektroninės paslaugos sudarys galimybes tame pačiame tinkle geriau bendradarbiauti savivaldybėms, tuo pačiu būtų siekiama kaupti duomenis apie moksleivius, taip pat ir – mokyklų nelankančius vaikus. Tam reikalinga, kad iki 2022 m. rugsėjo 1 d. Savivaldybėse būtų įdiegtas centralizuotas priėmimas į darželius ir mokyklas.

Nemažai Savivaldybių tokias sistemas jau įsidiegę, o Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos dar tik laukia šis darbas. Patirtimi apie darbą su tokiomis sistemomis, tvarkomis, sutiko pasidalinti Plungės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir vyr. specialistė Dangirutė Vaškelienė. Pasitarimo metu buvo aptarti darbo su tokiomis sistemomis ypatumai, atsakyta į mūsų savivaldybės atstovams rūpimus klausimus.

„Smagu kad prie diskusijos prisijungė įstaigų vadovai, kuriems susitikimo metu buvo atsakyta į visus iškilusius klausimus“, – įvykusį pasitarimą apibendrino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top