Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savižudybių prevencijai patvirtintas pagalbos modelis

Vilkaviškio rajono savivaldybė 2018 metais prisijungė prie Rotary klubo iniciatyva vykdomo projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“. Per du projekto įgyvendinimo metus buvo atlikta situacijos analizė Vilkaviškio rajone bei surinkti duomenys apie turimus resursus – psichologų, pagalbą teikiančių institucijų ir specialistų skaičių savivaldybėje.

Per šiuos metus socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, atvejo vadybininkai, visuomenės sveikatos biuro specialistai, psichologai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovai, PSPC vadovai ir specialistai, Gudkaimio globos namų darbuotojai, Kybartų vaikų globos namų darbuotojai – viso apie 150 žmonių dalyvavo savižudybių prevencijos mokymuose. Jų metu buvo mokoma, kaip atpažinti žmogų linkusį į savižudybę, kaip jam padėti ir nukreipti pas reikiamos pagalbos galintį suteikti specialistą.

Kaip spręsti skaudžią savižudybių problemą, mokė projekto veiklos koordinatorius, psichologas Saidas Dadaševas. Mokymų metu buvo parengti du pagalbos balansuojantiems ties savižudybės riba algoritmai. Vienas algoritmas skirtas reaguoti į suaugusiųjų asmenų, o antras – į vaikų/mokinių savižudybių riziką.

Sausio 31-ąją Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba patvirtino abu reagavimo į savižudybių riziką algoritmus. Vadovaujantis jais bus stengiamas sukurti efektyvią tarpinstitucinio bendradarbiavimo sistemą, kuri užtikrins kokybiškas ir laiku suteikiamas psichikos sveikatos paslaugas savižudybės krizę patiriantiems asmenims ir jų artimiesiems Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Šio modelio įgyvendinimas taps efektyvia priemone savižudybių skaičiaus mažinimui mūsų rajone.

Patvirtintus algoritmus galite rasti čia

Vilkaviškio rajono savivaldybėje pagalbą savižudybės krizę išgyvenantiems asmenims teikiančių įstaigų sąrašas

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top