Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarime aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje rugpjūčio 30 dieną surengtas tradicinis savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame buvo aptarti pasirengimo naujiems mokslo metams ir ugdymo proceso organizavimo, koronaviruso plitimo prevencijos priemonių įgyvendinimo bei kiti svarbūs klausimai sprendžiant problemas pasitinkant 2021–2022 mokslo metus.

Pasitarime dalyvavo Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė bei šio skyriaus specialistės, Savivaldybės gydytoja Laura Nešukaitienė ir švietimo įstaigų vadovai.

Meras A. Neiberka pripažino, kad praėjusieji mokslo metai buvo tikrai sunkūs, jis dėkojo susirinkusiems mokyklų vadovams už darbą karantino laikotarpiu bei prasidedant naujiems mokslo metams palinkėjo susitelkimo, bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos.

„Praėjusieji mokslo metai buvo kupini iššūkių, tačiau ne ką mažiau jų laukia ir šiemet. Jums, kaip mokyklų vadovams, tenka išspręsti nemažai svarbių klausimų: kaip į mokyklas bus pavėžėjami mokiniai, kaip bus reguliuojami vaikų srautai įeinant ir išeinant iš mokyklos, kaip vyks maitinimas ir pamokos, patalpų dezinfekavimas. Kiekviena mokykla visa tai sprendžia individualiai, nes mokyklos skirtingos, skiriasi ir jas lankančių mokinių skaičius. Esu įsitikinęs, kad mūsų rajono mokyklų bendruomenės prisitaikys prie naujų reikalavimų ir sukurs saugią aplinką tiek mokiniams, tiek mokyklose dirbantiems pedagogams“, – kalbėjo savivaldybės meras A. Neiberka.

Saugumo užtikrinimą akcentavo ir susirinkusius su naujais mokslo metais sveikinusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė. Ji trumpai pristatė naujai priimtą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą, kuriame nustatytos būtinos sąlygos organizuojant švietimo įstaigų darbą naujais mokslo metais.

Administracijos direktorius V. Gavėnas kalbėjo apie ugdymo įstaigų atnaujinimo darbus, apgailestavo, kad dėl svarbių priežasčių kai kurių numatytų remonto darbų nepavyko įgyvendinti iki rugsėjo 1-ios ir dalis mokinių į savo mokyklų patalpas sugrįš kiek vėliau.  Administracijos vadovas patikino, kad dėl to mokinių ugdymo kokybė nenukentės ir jie netrukus galės džiaugtis atnaujintomis patalpomis.

Svarbiausius pasirengimo naujiems mokslo metams klausimus ir kitas švietimo aktualijas mokyklų vadovams pristatė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Finagėjevienė. Ji akcentavo svarbiausius 5 uždavinius, kuriuos šiems mokslo metams yra iškėlusi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pirmiausia, tai – saugios mokyklų aplinkos užtikrinimas, taip pat konkrečių priemonių – finansinių ir motyvacinių, kad būtų išsaugoti mokytojai mokyklose, ir paskatinti jauni žmonės rinktis mokytojo profesiją, įgyvendinimas, ugdymo kokybės gerinimas, vidurinio ugdymo ir bendrojo ugdymo programų pokyčių planavimas ir galiausiai Tūkstantmečio mokyklų programos parengimas ir įgyvendinimas.

Kaip žinoma, nuo rugsėjo ugdymas visose švietimo įstaigose vyks kontaktiniu būdu. A. Finagėjevienė atkreipė dėmesį į būtinybę laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių ir pakvietė glaudžiai bendradarbiauti organizuojant sklandų vaikų sugrįžimą į klases bei kartu su mokyklos bendruomenėmis ieškoti lanksčių sprendimų dėl ugdymo proceso organizavimo konkrečioje mokykloje, atsižvelgiant į tuo metu galiojančias rekomendacijas.

Dar vienas mokyklų laukiantis iššūkis – pasirengimas hibridiniam ugdymui, kai dalis mokinių mokysis klasėje, o kiti – prie kompiuterių namuose. Taip pat aptartos ir kitos 2021–2022 mokslo metais laukiančias ugdymo naujovės.

Į daugelį švietimo įstaigų vadovams rūpimų klausimų atsakė pasitarime dalyvavusi Savivaldybės gydytoja L. Nešukaitienė. Ji pristatė rekomenduojamus testavimo reikalavimus švietimo įstaigose, mokyklų vadovus paragino atsakingai organizuoti ugdymo procesą ir pakvietė rajono švietimo bendruomenę toliau aktyviai skiepytis nuo koronaviruso.

Švietimo įstaigų vadovų pasitarime taip pat pasveikinti naujai paskirti švietimo įstaigų vadovai, laimėję skelbtus konkursus. Gražios rudeninės gėlės įteiktos naujajai Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos direktorei Eglei Kociuvienei ir Keturvalakių mokyklos-daugiafuncio centro direktorei Neringai Jankauskienei. Joms palinkėta geros darbo pradžios. Sėkmingų naujų mokslo metų linkėta ir šią vasarą Vilkaviškio sporto mokyklos direktoriaus pareigas pradėjusiam eiti Jonui Jurkynui.

Rajono švietimo įstaigų vadovus šiltai sutiko Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai, kurie ne tik paruošė meninę programą, bet ir pristatė mokykloje įrengtą sensorinį kabinetą. Įrengti tokias patalpas – sena mokyklos svajonė, tad užklupęs karantinas buvo išnaudotas itin produktyviai ir mokykla jau laukia sugrįžtančių mokinių su atnaujintomis patalpomis. Šiame kabinete yra daugybė priemonių, padedančių mokiniams atsipalaiduoti, nusiraminti, pailsėti ar tiesiog susikaupti būsimoms veikloms. Tai ir šviečiančio pluošto šukos, stimuliuojančios emocijas bei regos ir lytėjimo pojūčius, interaktyvus skydas, leidžiantis pasinerti į muzikos ir garso gelmes, lavinimui skirti reakcijos kamuoliukai, taškų kauliukai, voleliai su smėliu ir kt. Kabinete taip pat įrengtas sensorinis kampas su burbulų vamzdžiu, projektorius, kuriame demonstruojami gamtos vaizdai, skamba rami muzika.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top