Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybės mokyklose dar daugiau projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ priemonių

  Šalies mokyklos yra aprūpinamos moderniomis gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis. Vilkaviškio rajono savivaldybė yra projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“partnerė.Projekte dalyvauja 14 Savivaldybės mokyklų.

Šio projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą; uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką. Projekto įgyvendinimo metu vykdomos šios veiklos: gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas bei gamtos ir technologinių mokslų mokymui įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas.

Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 6,95 mln. Eur. Projekto trukmė – 28 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2019 m. liepos 22 d.).

Projekte dalyvaujančių mokyklų pradinio ugdymo mokytojai jau gali naudoti 1–4 klasėms skirtas mokymo priemones ir įrangą. 5–8 klasių mokytojai taip pat sulaukė fizikos, technologijų, chemijos, biologijos mokymo priemonių. Siekiant padėti mokytojams ugdymo procese sėkmingai naudoti projekto lėšomis nupirktas priemones, yra sukurti biologijos, gamtos ir žmogaus, chemijos, fizikos, technologijų bei IT ir matematikos (integruotos veiklos) pamokų veiklų aprašai, kurie patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“. Aprašymuose galima rasti ne tik teorinės, bet ir vaizdinės medžiagos – filmukų apie priemonių naudojimą ir pritaikymą. Pavyzdžiui, kaip išnagrinėti mikroorganizmų paplitimą patalpų ore, o pradinukams – kaip įsirengti sliekų terariumą ir stebėti gyvų organizmų priklausomybę nuo aplinkos. 

Savivaldybės mokyklų patalpose stengiamasi įrengti ir modernias aplinkas-laboratorijas, kuriose būtų galima patogiai naudoti projekto metu gautus priemonių komplektus, atlikti tiriamuosius darbus ir pan.

Kelios nuotraukos iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių mokinių pamokų: http://www.kybartupagmok.com/veikla/projektai

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top