Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybės meras dalyvaus pažintiniame vizite į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, vasario 2–4 d. organizuoja Lietuvos savivaldybių vadovų pažintinį vizitą į ES institucijas Briuselyje. Šiame vizite dalyvaus ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Vizito metu savivaldybių vadovai dalyvaus susitikimuose su už skirtingas politikos sritis atsakingais Europos Sąjungos politikais ir ES institucijų darbuotojais.

Vizito dalyviai susitiks su už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingu Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi ir su Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato direktoriumi Kęstučiu Sadausku, atsakingu už žiedinę ekonomiką ir žaliąjį augimą. Su jais vizito dalyviai aptars Europos žaliojo kurso iniciatyvą ir galimybes regionams, Europai pereinant prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos.

Ursulos von der Leyen vadovaujamos Europos Komisijos prioritetus vizito dalyviams pristatys Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato vadovė Pia Ahrenkilde-Hansen.

Lietuvos savivaldybių vadovai Europos Sąjungos regioninę politiką 2021–2027 m. daugiametės finansinės perspektyvos kontekste aptars su Europos Komisijos Regioninės ir miestų plėtros generalinio direktoriaus pavaduotoju Normunds Popens. Europos regioninės politikos ateities klausimais vizito dalyviai diskutuos su Europos Parlamento Regioninio vystymosi komiteto pirmininko pavaduotoju Krzysztof Hetman, o taip pat susitiks su Europos Regionų komiteto generaliniu sekretoriumi Petr Bližkovsky, su kuriuo kalbėsis apie regionų vaidmenį ir įtaką Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo ir įgyvendinimo procese.

Lietuvos savivaldybių vadovai taip pat susitiks su Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje vadove Ambasadore Jovita Neliupšiene ir aptars Lietuvos prioritetus Europos Sąjungoje.

Europos Parlamente vyks diskusija su dalimi Europos Parlamento narių iš Lietuvos.

Be to, vizito metu bus pristatyta naujausia informacija apie santykius su Jungtine Karalyste, pastarajai išstojus iš Europos Sąjungos, bei kiti aktualūs klausimai.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top