Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis

Vasario 11 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje į posėdį rinkosi ekstremalių situacijų komisija. Posėdžio metu patvirtinta 2019 metų savivaldybės civilinės saugos ataskaita, kalbėta apie koronaviruso grėsmes bei prevencinių priemonių taikymą iškilus paukščių gripo grėsmei, aptarti kiti svarbūs klausimai.

Posėdį pradėjęs Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius,  ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Vitas Gavėnas komisijos nariams pristatė posėdžio darbotvarkę.

Posėdžio pradžioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyr. civilinės saugos specialistas Robertas Fišeris pristatė 2019 metų civilinės saugos ataskaitą. Jis pažymėjo, kad prevencijos priemonių planas buvo įvykdytas 100 proc. o visos plane numatytos priemonės – įgyvendintos. Praėjusiais metais buvo užfiksuoti 58 ekstremalūs įvykiai –  visi susiję su nuo karo užsilikusiais sprogmenimis. Ekstremalių situacijų komisija rinkosi į 4 prevencinio pobūdžio posėdžius ir 1 neplaninį. Komisijos nariai vienbalsiai patvirtino ataskaitą.

Aptariant koronaviruso grėsmes, Savivaldybės gydytoja Sandra Žaldarienė kalbėjo, kad  Vilkaviškio rajono gydymo įstaigos apsauginių priemonių turi pakankamai. Rajono ligoninėje yra viena palata, kurioje būtų galima gydyti virusu užsikrėtusį žmogų. Posėdžio metu nuspręsta parengti rekomendacijas gyventojams, kaip elgtis galimos epidemijos metu. Taip pat nutarta, kad valstybės institucijos ir Savivaldybės įstaigos apie galimus susirgimus virusu informuos Savivaldybės administracijos direktorių.

Kalbant apie prevencinių priemonių taikymą iškilus paukščių gripo grėsmei, Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kastytis Stankus pažymėjo, kad pietiniuose Lenkijos rajonuose nustatytas 21 paukščių gripo židinys. Artimiausias židinys nuo mūsų rajono yra nutolęs per 200 km. Jis taip pat supažindino su veiksmais, kurių būtų imtasi nustačius paukščių gripo atvejį. Kalbėjo, kad šiais metais tarnyba atliks 750 ūkių biosaugos patikrinimus ir tuo pačiu įspės žmones, kad jie laikytųsi taisyklių dėl naminių paukščių laikymo. Buvo nuspręsta, jog apie galimus paukščių gripo atvejus iš karto bus informuojamas Savivaldybės administracijos direktorius.

2020-02-11 Posėdžio protokolas

 

 

 

 

 

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top