Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje pasidžiaugta mūsų rajono Lietuvių kalbos dienų renginių organizatoriais

Kovo 2 dieną Vilkaviškio rajono savivaldybės Vyriausioji kalbos specialistė Ilona Vitkauskaitė į susitikimą pakvietė Lietuvių kalbos dienų renginių, vykusių ar vyksiančių mūsų rajone, organizatorius. Jaukioje popietėje prie kavos puodelio aptarti jau įvykę ir planuojami renginiai, tarpusavyje pasidalyta gerąja patirtimi, kviesta ir toliau aktyviai dalyvauti gimtosios kalbos puoselėjimo iniciatyvose, bendradarbiauti tarpusavyje.

Šįkart į susitikimą atvyko rajono mokyklų, vaikų lopšelių-darželių ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos atstovės, kurios savo bendruomenėse organizavo įvairiausius renginius, skirtus Lietuvių kalbos dienoms. Tai – ir viktorinos, ir greitojo rašymo kompiuteriu ar dailyraščio konkursai, ir tiriamieji darbai, ir diktantų rašymai, ir  knygų skaitymą skatinantys bei įvairūs kiti renginiai.

Gražiais ir labai prasmingais renginiais pasidžiaugti atėjo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Jie dėkojo renginių organizatoriams už iniciatyvas, kalbėjo apie lietuvių kalbos puoselėjimo prasmę, būtinybę ugdyti meilę savo gimtajai kalbai jau nuo mažų dienų.

Vyriausioji kalbos specialistė I. Vitkauskaitė pasidalijo džiugia statistika: mūsų rajone 2020 metais organizuojami 92 renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms. Šie renginiai rajone vyksta nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. I. Vitkauskaitė kalbėjo, kad tai yra stebinantis skaičius, didžiulis visų organizatorių darbas, už kurį reikia labai padėkoti. Ji pabrėžė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė yra viena iš tų savivaldybių, kurios aktyviai dalyvauja ir rengia Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius.

Lietuvių kalbos dienos, skirtos lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti, mūsų šalyje organizuojamos jau 5-erius metus. Lietuvoje 2019 m. surengta virš 3000 Kalbos dienų renginių.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top