Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje lankėsi Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė. Ją atlydėjo VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė bei Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Gaižauskas. Svečius savivaldybėje priėmė meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei mero patarėjas Kazys Kiaulakis.

Šio susitikimo metu buvo aptartas pasirengimas 2020 m. spalio 11 d. įvyksiantiems  Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, taip pat kalbėta apie rinkimų apylinkių pritaikymą neįgaliesiems.

Susitikimo metu VRK pirmininkė L. Matjošaitytė priminė, kad pasikeitus rinkimų įstatymui nuo 2019 metų liepos 1 dienos savivaldybėms atsirado prievolė, kad visos balsavimo patalpos būtų tinkamos ir prieinamos neįgaliųjų bei senyvo amžiaus rinkėjų poreikiams. Todėl savo ruožtu VRK ragina visas savivaldybės persižiūrėti turimas patalpas ir tas, kurios neprieinamos negalią turintiems žmonės, perkelti kitur arba pagal galimybes ir jas pritaikyti.

Pasak mero A. Neiberkos savivaldybėje yra dirbama šiuo klausimu ir dedamos visos pastangos, kad  rinkimų apylinkės būtų pritaikytos tiek senyvo amžiaus rinkėjams, tiek rinkėjams, turintiems negalią. Jis patikino, kad Savivaldybė maksimaliai sieks pagerinti rinkimų apylinkių pritaikymą rinkėjams su negalia, kad ateinančiuose rinkimuose rinkėjai galėtų balsuoti patogiai.

Susitikimo metu taip pat aptartas tarpinstitucinis bendradarbiavimas bei svarbiausi darbai ateinančių rinkimų metu.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top