Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje lankėsi Erasmus+ projekto dalyviai

Šiandien, spalio 5 dieną, Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi ypatingi svečiai. Susipažinti su Savivaldybės darbu, rajono vadovais – meru Algirdu Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Rikliene, atvyko Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazijos kartu su partneriais įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto dalyviai.

Šis projektas – tai „Erasmus+“ jaunimo mainai „Music to all“ (liet. „Muzika visiems“) (projektas finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ lėšomis), kuriuose dalyvauja 11–14 metų jaunuoliai iš 6 Europos šalių: Lietuvos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos.

Kartu su šalimis partnerėmis siekiama muzikos pagalba kurti vieningą Europos bendruomenę, integruojant skirtingų gebėjimų asmenis, nepaisant jų kilmės ir galimybių. Kaip sako projekto dalyviai: „Juk muzikos kalba yra universali ir  visiems suprantama“.

Projekto dalyviai turi puikią progą pažinti kitas šalis ir jų kultūrą, patobulinti kalbinius gebėjimus, socialinę, bendradarbiavimo, komunikavimo kompetencijas keliaujant ir priimant svečius iš užsienio, kartu atliekant projekte numatytas veiklas.

Projekto dalyvius maloniai sutiko Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai. Surengtame dalyvių priėmime buvo aptarta tokių projektų svarba mokykloms, mokytojams ir mokiniams.

Svečius priėmęs meras A. Neiberka, pirmiausia, pasveikino atvykusius mokytojus su Tarptautine mokytojų diena ir pasidžiaugė, kad mūsų rajono jaunimo organizacijos ir mokiniai aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, kurių dėka mūsų rajone gali apsilankyti bei jį geriau pažinti svečiai iš įvairių užsienio šalių, stiprėja tarptautiniai ryšiai, jaunimas turi galimybių bendrauti su visu pasauliu, įgyti nuostabių patirčių.

Susitikimo pradžioje kiekvienos šalies atstovai trumpai prisistatė, papasakojo, kuo jiems svarbus šis projektas. Jaunuoliai į mūsų rajoną atvyko savaitės pradžioje ir čia viešės iki sekmadienio.

Susitikime su jaunuoliais taip pat dalyvavo Mero patarėjas Joris Juškauskas, kuris ne tik padėjo vertėjaudamas, bet ir pateikė labai įdomų Vilkaviškio rajono savivaldybės, jos istorijos, lankytinų vietų, čia gyvenančių žmonių ir jų pomėgių pristatymą.

Savivaldybės meras A. Neiberka kalbėjo apie mūsų rajono atstovaujamąją ir vykdomąją valdžią, papasakojo apie vykdomus projektus, kitus svarbius dalykus.

Projekto dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – kiekvienai šaliai įteiktas Vilkaviškio rajono savivaldybės reljefo formos laikrodis, kuris papuoštas tik mūsų kraštui būdingais  etnografiniais elementais.

Po susitikimo savivaldybėje jaunuoliai kartu su Savivaldybės vadovais nusifotografavo bendroje nuotraukoje ir išskubėjo pažinti Vilkaviškio krašto: šiandien dar apsilankyta bendruomenėje „Virbalio vartai“.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top