Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje diskutuota apie institucinės globos pertvarkos antrąjį etapą

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko Marijampolės regiono savivaldybių institucinės globos pertvarkos klasterio dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė, pertvarkoje dalyvaujančių Marijampolės, Šakių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, pertvarkomų globos ir kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų atstovai.

Susitikimą iniciavusi pertvarkos procesų ekspertė Tauragės ir Marijampolės regionuose Marijona Janavičienė kalbėjo, jog šio susitikimo tikslas – pristatyti Savivaldybių administracijoms antrojo pertvarkos etapo paslaugų plėtros projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“.

Susitikimo pradžioje M. Janavičienė aptarė pertvarkos procesų etapus ir kalbėjo, kad šiuo metu jau baigiamas vykdyti I pertvarkos etapas, kurio tikslas – sukurti pertvarkai reikalingas sąlygas ir didinti paslaugų prieinamumą. Šio etapo pabaiga numatyta balandžio 30 d. Taip pat kalbėta, kad jau sėkmingai startavo ir II etapas.

Antrasis pertvarkos etapas, pasak M. Janavičienės, susidės iš dviejų esminių dalių: infrastruktūros kūrimo ir paslaugų plėtojimo. Kaip susitikimo dalyviams akcentavo pertvarkos ekspertė, pagrindinis antrojo pertvarkos etapo tikslas – maksimalus neįgaliojo savarankiškumas, t. y. bus stengiamasi didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį teikiant bendruomenines paslaugas.

Projekte numatyta teikti 4 paslaugas:

– apsaugoto būsto paslaugą;

– socialinių dirbtuvių paslaugą;

– įdarbinimo su pagalba paslaugą;

– pagalbos priimant sprendimus paslaugą.

Šias paslaugas susitikimo dalyviams detaliau pristatė jau atrinkti projekto partneriai, kurie Marijampolės regione užtikrins šių paslaugų teikimą.

Apie  apsaugoto būsto paslaugą pasakojo Ilguvos ir Kalvarijos socialinės globos namų atstovai. Šios paslaugos tikslas – suteikti sąlygas suaugusiems asmenims turintiems psichikos ar proto negalią gyventi bendruomenėje ir siekti asmens optimalaus savarankiško funkcionavimo visuomenėje teikiant paslaugas ir paramą. Vykdant šią paslaugą planuojama saugomame būste apgyvendinti iki 4 negalią turinčių ir iš dalies savarankiškų suaugusių asmenų. Šie žmonės jiems suteiktame būste tvarkysis savarankiškai, gaudami minimalią atvejo vadybininko pagalbą

Įdarbinimo su pagalba paslaugą pristatė VŠĮ „Sudoku“ atstovė. Ji kalbėjo, jog ši paslauga susideda iš dviejų dalių: darbo paieškos ir palydimosios pagalbos įsidarbinus. Teikiant šią paslaugą siekiama padėti asmeniui, norinčiam darbo rinkoje rasti darbą, atitinkantį jo gebėjimus ir rinkos galimybes, ir suteikti jam tolimesnę pagalbą įsitvirtinant darbo vietoje.

Apie pagalbos priimant sprendimus paslaugos teikimą kalbėjo Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“ atstovė. Šios paslaugos tikslas – pasitelkus specialistų komandos pagalbą stiprinti asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus siekiant savarankiško gyvenimo ir dalyvavimo visose gyvenimo srityse. Paslauga teikiama asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatyti riboti gebėjimai pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus.

Socialinių dirbtuvių paslaugą teiksiančių Kybartų vaikų globos namų atstovė pasakojo, kad neįgaliesiems bus sudarytos galimybės padedant specialistams įgyti darbinių įgūdžių atliekant realias darbo užduotis ir didinti jų galimybes įsidarbinti atviroje darbo rinkoje. Šių dirbtuvių tikslas – ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės gamybą ar paslaugos atlikimą.

Susitikimo dalyviai analizavo šių naujų paslaugų teikimo galimybes savo savivaldybėse. Sutarta, jog kitas Marijampolės regiono savivaldybių institucinės globos pertvarkos klasterio dalyvių susitikimas bus organizuojamas jau pradėjus teikti antrojo pertvarkos etapo paslaugas.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top