Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybė pakviesta dalyvauti projekte „Išmanusis miestas“

Šiandien, liepos 21 d., Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi architektūros ir statybų infrastruktūros verslo žurnalo „Structum“ atstovės – UAB „Structum“ administracijos vadovė Aurelija Ruželienė ir projekto vadovė Ligita Mažeikienė, kurios pristatė projektą „Išmanusis miestas“.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės vadovai: meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, mero patarėjas Kazys Kiaulakis, Savivaldybės architektė Vita Valaitienė, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė ir  Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas.

Atvykusios viešnios pristatė jau septintus metus vykdomą nacionalinį projektą, į kurį siūloma įsitraukti ir Vilkaviškio rajono savivaldybei. Projektu „Išmanusis miestas“ siekiama suburti tarpdisciplinines architektūros, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių profesionalų komandas bei parengti išsamius ir motyvuotus projektinius pasiūlymus vienai ar kelioms iš pačios savivaldybės pateiktų viešųjų teritorijų, siekiant sukurti patrauklaus ir išmanaus miesto koncepcijas.

Kaip kalbėjo projekto „Išmanusis miestas“ koordinatorės, šis projektas startuos nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio, tad savivaldybei siūloma apsispręsti dėl dalyvavimo ir pateikti iki 4 viešųjų teritorijų, kurias norima atnaujinti, keisti. Projektas bus vykdomas iki 2021 metų birželio. Per šį laikotarpį suburtos akademinės ir profesionalų komandos turės pateikti priešprojektinius pasiūlymus.

A. Ruželienė pasakojo, kad suburtos komandos labai atsakingai imasi joms patikėtų užduočių, nuodugniai susipažįsta su teritorijomis, prireikus vykdo gyventojų apklausas, rinkos ir kitas analizes, kad pateikiami projektiniai pasiūlymai kuo labiau atlieptų bendruomenės poreikius, būtų realiai įgyvendinami, bet tuo pačiu su nauju požiūriu, naujomis idėjomis. Ji pridūrė, kad bendradarbiaujama su visais Lietuvos universitetais, profesionaliomis studijomis, tad darbai pateikiami tikrai kokybiški.

„Structum“ atstovės taip pat pristatė projekto dalyvavimo taisykles, pasidalijo sėkmės istorijomis. Trumpai aptarė vykdomo projekto siekius. Vis dėlto, svarbiausias tikslas – realiai įgyvendinti geriausius nacionalinio konkurso dalyvių projektus.

Susitikimo metu savivaldybės vadovams atsakyta į juos dominančius klausimus, parodyti praėjusių metų projektų darbai, aptarti savivaldybės indėlio ir kiti klausimai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top