Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybę aplankė „Sūduvio“ įgulos nariai

Kovo 10 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos karinių jūros pajėgų laivo M52 „Sūduvis“ įgulos nariai.

Karinėse jūrų pajėgose tradicija tapo laivus vadinti istorinių Lietuvos kraštų vardais: „Žemaitis“, „Dzūkas“, „Aukštaitis“, „Sėlis“, „Jotvingis“, „Skalvis“, „Kuršis“ ir „Sūduvis“. Pastarojo krikštatėviais tapus Vilkaviškio rajono atstovams, su mūsų rajono bendruomene laivo „Sūduvis“ įgula palaiko glaudžius ryšius ir beveik kasmet apsilanko Vilkaviškio krašte.

Kariškius sutikę Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Mero patarėjas Kazys Kiaulakis džiaugėsi, kad tarp vilkaviškiečių ir karo jūrininkų nusistovėjo draugiškas bendradarbiavimas.

Kaip pasakojo „Sūduvio“ įgulos vadas kpt. ltn. Mindaugas Kloviškis, laivo „Sūduvis“ (M52) įgulą šiuo metu užgulusi pokyčių našta. Laivas „Sūduvis“ (M52) pastatytas 1958 m., Lietuvos karinėse jūrų pajėgose laivas tarnauja 20 metų, jis dalyvavo bendruose NATO projektuose, tačiau dabar jau nebetinkamas – įranga pasenusi, o modernizuoti būtų per brangu, todėl visai netrukus ketinama atsisveikinti su jau atitarnavusiu laivu ir ketinama įsigyti kitą laivą.

Deja, kito laivo pritaikymo Karinėms jūrų pajėgoms procesas neįvyks greitai ir kol naujasis laivas bus visiškai pasiruošęs vykdyti užduotis įgulai gali tekti palaukti 3–4 metus. Šiuo laikotarpiu laivo „Sūduvis“ (M52) įgula bus išskirstyta į kitus laivus. Šiuo metu „Sūduvio“ įgulą sudaro apie 40 laivo įgulos narių, iš jų šeši karininkai, likę įgulos nariai – seržantai ir jūreiviai. Įgulos vadas M. Kloviškis tikisi, kad po nemažo laiko tarpo dauguma įgulos narių vis dėlto sugrįš į „Sūduvį“.

Senasis laivas „Sūduvis“ (M52) bus perduotas Lietuvos jūros muziejui ir savo vietą atras prisišvartavęs Danės upėje. Karinėse jūrų pajėgose šis laivas jau atitarnavo, tačiau dar yra geros būklės, todėl jame ketinama įrengti ekspozicines sales. Tikimąsi, kad laive vietą atras ir su krikštatėviu – Vilkaviškio rajonu – susijusi istorija. Be to, kalbėta, kad krikštynų reikės ir naujajam laivui, nes jis vadinsis Lietuvos karinių jūros pajėgų laivas M55 „Sūduvis“.

Taip pat nepamirštas laivo „Sūduvis“ (M52) įgulos pažadas dovanoti Vilkaviškio rajono savivaldybei tikrą laivo inkarą, kuris galėtų tapti išskirtine miesto puošmena. Tai įvyks, vos tik laivas bus perduotas Lietuvos jūros muziejui.

Susitikimo metu apsikeista ir atminimo dovanėlėmis – „Sūduvio“ įgulos nariai Savivaldybės vadovams įteikė išskirtinę dovaną – laivo rindą (varpą).

Po susitikimo savivaldybėje kariškiai išskubėjo į Kybartus, kur sudalyvavo „Vėjo greitis“ akcijoje, tradiciškai aplankė ir Alvito šv. Kazimiero vaikų globos namus, kur jų laukė šių namų globotiniai.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top