Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas

1991 m. sausį Lietuva patyrė sovietų karinę agresiją, kurios metu tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę.

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvairiais renginiais ir akcijomis su pagarba ir dėkingumu buvo prisiminti kovojusieji ir žuvusieji už mūsų šalies laisvę.

Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimas prasidėjo 8 valandą ryte, kai Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos pastato, kitų rajono įstaigų, gyvenamųjų namų languose sužibo žvakutės – mūsų vienybės ir atminimo simbolis.

Kartu su visa Lietuva prisijungėme prie jau penkioliktą kartą vykstančios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

12 val. Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvą.

Po pietų vilkaviškiečiai ir miesto svečiai pakviesti į ekskursiją po parodą „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“, kuri įsikūrusi prie Vaikų ir jaunimo centro. Susirinkusiesiems parodą pristatė šios parodos kuratorė, Lietuvos kino teatrų istorijos tyrinėtoja Sonata Žalneravičiūtė. Ji ne tik įdomiai papasakojo apie ekspediciją, kurios metu rinko medžiagą filmui, bet ir maloniai atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Šioje parodoje pristatomas 1939–1944 m. istorinis laikotarpis – paskutinieji Lietuvos nepriklausomybės metai, pirma sovietų, nacių okupacija. Šio sudėtingo laiko fone norima pasakoti ir Lietuvos kino teatrų istoriją – ne tik pastatų, bet ir jų savininkų, darbuotojų ir žiūrovų.

Parodos pristatyme taip pat dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė, Turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas, Vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Savickienė, gidai, kiti istorija besidomintys gyventojai.

Vakare Kultūros centre vyko renginys „Kai akmenio vardas – Tėvynė“.

Apie pro debesį tekančią saulę, apie viltį, laisvę, kurią taip branginame, šokiais, dainomis, eilėraščiais šiandien renginyje pasakojo Kauno rajono Ežerėlio kultūros namų moterų šokių kolektyvas „Vijoklė“ (vad. Marina Kolesinskienė), Dominyko ir Augustės šokių pora (vad. Sonata Jankienė), Vilkaviškio kultūros centro kolektyvai – moterų šokio kolektyvas „Vilkės“ (vad. Irena Šunokienė), mišrus kamerinis choras „Uosija“ (vad. Laima Venslovienė), folkloro ansamblis „Sūduviai“ (vad. Jūratė Drunienė), mėgėjų teatras „Gluosnė“ (vad. Daiva Kasulaitienė).

Jautriais prisiminimais apie atmintiną Sausio 13-osios naktį renginio vedėja Daiva Kasulaitienė pakvietė pasidalyti Renoldą Stepanauskaitę-Kubilienę.

Renginyje taip pat dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Šiandien iš Sausio 13-ąją laisvę gynusiųjų galime pasimokyti išties daug. Svarbiausias dalykas, nulėmęs mūsų visų pergalę – kad tauta lemiamu metu susivienijo. Branginkime savo laisvę, puoselėkime vienybę ir palaikykime tuos, kurie šiandien už laisvę kovoja su nenugalimu ryžtu!“, – minėjime kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Sausio 13-oji paminėta ir rajono seniūnijose.

Kybartuose minėjimas pradėtas žygiu Laisvės gynėjų atminimui pagerbti su Suvalkijos šaulių 4 rinktinės, Petro Karužos 406 kuopos šauliais. Vakare Kybartų miesto parke ir Virbalio pagrindinės mokyklos kieme sušvito laužai, o Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Laisvės kovotojus.

Vištytyje, prie Vytauto Didžiojo paminklo miestelio aikštėje, ryte suliepsnojo atminimo laužai.

Alvite, Šv. Onos bažnyčioje, buvo aukojamos mišios už laisvės gynėjus, o po mišių rodoma literatūrinė muzikinė kompozicija „Raudonos sniegenos baltam sniege“. Alvito bibliotekos languose veikia piešinių paroda „Džiaugiamės laisve“.

Gražiškių bendruomenės namuose vyko popietė „Atminties šviesa sušildo“, kurioje savo dainas dovanojo folkloro ansamblis „Gražupis“.

Pilviškiuose kasmetinis žygis, skirtas Sausio 13-osios aukoms atminti, vyks rytoj, sausio 14 d. Nuo miestelio kultūros namų pajudėsiantys žygeiviai planuoja įveikti 14 km maršrutą.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top