Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimas Vilkaviškio rajone

Šiandien minime Lietuvos laisvės gynėjų dieną – atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį. Nors dėl sudėtingos pandeminės situacijos šiais jubiliejiniais metais susitikti negalime, tačiau privalome prisiminti ir pagerbti tuos, kuriems turime būti dėkingi, kad šiandien esame laisvi. Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvairiomis vienybės akcijomis ir virtualiais renginiais buvo paminėta ši, neišdildomu Laisvės antspaudu paženklinta kiekvieno iš mūsų širdyje, diena.

Sausio 13-ąją 8 valandą ryte, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos pastato, kitų rajono įstaigų, gyvenamųjų namų languose sužibo žvakutės – mūsų vienybės ir atminimo simbolis. Kartu su visa Lietuva prisijungėme prie jau keturioliktą kartą vykstančios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos Lietuvos laisvės gynėjų dienai – sausio 13-osios įvykiams atminti.

Savivaldybės vadovai – meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas bei Kybartų seniūnijos darbuotojai aplankė mūsų rajono gyventojų, dalyvavusių sausio 13-osios dienos įvykiuose, amžinojo poilsio vietas. Ant paminklų buvo uždegtos žvakelės, taip simboliškai visų Vilkaviškio rajono gyventojų vardu pagerbiant šių iškilių žmonių atminimą.

Vilkaviškio kultūros centro iniciatyva šią dieną J. Basanavičiaus aikštėje skambėjo Laisvės kovų dalyvių, liudininkų prisiminimai, rajono įstaigų vadovų, kraštiečių „Laisvės vaikų“ pamąstymai apie šią dieną. Savivaldybės meras A. Neiberka apsilankė aikštėje bei uždegė atminties žvakelę ant stovinčio Laisvės 30-mečio aukuro.

Sausio 13-oji paminėta ir Kybartų seniūnijoje.  Čia miesto parke Sausio 13-osios aukoms atminti įrengta istorinę atmintį atspindinčių vaizdų kompozicija – ne atminimo laužai, bet 30 žvakelių, papuoštų neužmirštuolių žiedais. Šios dienos išvakarėse Kybartų kultūros centro langai taip pat nušvito viltinga negęstančios vilties ir atminties simboliu – neužmirštuolėmis.

Klausučiuose Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti Atgimimo parke sužibo 30 atminimo liepsnelių.

Lygiai prieš 30 metų vienybės dėka buvo atkurta laisva Lietuva. Vienybės dėka ir šiandien galime įveikti visus sunkumus ir toliau kurti savo šalies istoriją!

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top