Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

SAM: platinti leidžiama tik patikimus bei saugius profesionaliam naudojimui skirtus greituosius antigeno testus

Gegužės 20 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo buvo patvirtinti leidžiami naudoti profesionaliam naudojimui ir savikontrolei skirti greitieji antigeno testai, pritaikyti naudoti savikontrolės tikslais.

SAM teigimu, savikontrolei skirti greitieji antigeno testai yra papildoma COVID-19 valdymo priemonė. Ji skirta „didinti sąmoningumą, padėti valdyti virusą ir sulėtinti jo plitimą“.

SAM teigimu, platinti leidžiama tik patikimus bei saugius profesionaliam naudojimui skirtus greituosius antigeno testus.

Leista teikti Lietuvos Respublikos rinkai ir pradėti naudoti profesionaliam naudojimui ir savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus, pritaikytus naudoti savikontrolės tikslais:

  1. COVID-19-Check-1 Antigen, Ref. 200074-4 (Veda.Lab, Prancūzija).
  2. Toda Autotest Nasal Covid-19, Modeliai 2276-AT-NS-1, 2276-AT-NS-2 ir 2276-AT-NS-5 (Toda Pharma, Prancūzija).
  3. SARS-CoV-2 antigeno greitasis testas (Hangzhou Sejoy Electronics & Instruments Co, Ltd., Kinija).
  4. SARS-CoV-2 Greitasis antigenų testas (Arcro Biotech, Inc., JAV).

Anot SAM, atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą atsakymą, asmuo gali įtarti, kad serga koronavirusu ir turėtų registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą per Karštąją liniją 1808 arba pildant elektroninę formą adresu www.1808.lt.

Neigiamo rezultato atveju asmuo gali įtarti, kad nėra užsikrėtęs koronavirusu, tačiau privalo ir toliau laikytis asmens higienos rekomendacijų, laikytis fizinio atstumo, dėvėti asmenines apsaugos priemones.

Pridedama:

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top