Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Š. m. spalio 8 d. bus minima Europos organų donorystės diena

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kasmet organizuoja šiai dienai skirtus renginius ir akcijas.

Jų tikslas – informuoti visuomenę apie donorystės tikslą, prasmę, pagerbti organų donorystei ir transplantacijai labiausiai nusipelniusius Lietuvos žmones – žurnalistus, visuomenės veikėjus, gydytojus, kunigus, mokytojus, kitus aktyvius gyventojus.

Kviečiame iki rugpjūčio 31 d. el. paštu rasa.sirviene@vilkaviskis.lt siūlyti asmenis, kuriuos galėtume vadinti tikrais donorystės ambasadoriais Lietuvoje.

Tai gali būti bet kokios profesijos atstovai, savo laiką, žinias ir pastangas skiriantys donorystės idėjai, jaučiantys pareigą su žmonėmis kalbėtis apie donorystę, padedantys suprasti šio ypač humaniško poelgio prasmę ir reikšmę, įkvepiantys kitus pasirašyti sutikimą Donoro kortelei gauti. Jie būtų pagerbti ta proga organizuojamame iškilmingame renginyje.

Taip pat kviečiame kiekvieną mūsų apgalvoti galimybę tapti organų donoru ir įsigyti Donoro kortelę.

Donoro kortelė – tai žmogaus nesavanaudiškumo ir gerumo simbolinė išraiška. Pagal Lietuvos įstatymus Donoro kortelė yra teisinis dokumentas, kurį įsigijęs žmogus išreiškia sutikimą tapti organų donoru bei po savo mirties tinkamus organus ar audinius padovanoti gydymo laukiančiam asmeniui, taip suteikiant jam galimybę atgauti gyvenimo kokybę.

Informacija, norint gauti Donoro kortelę: https://ntb.lrv.lt/lt/apie-donoryste/kaip-isigyti-donoro-kortele

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top