Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Rudens prijuostė 2019“: sveikinimai ir dėmesys Vilkaviškio rajono žemdirbiams

Sulaukus šio gražaus rudens ir vėl galime tęsti puikią tradiciją pagerbti mūsų rajono žemdirbius, kurie savo nuoširdžiu darbu puoselėja gimtąją žemę, tad lapkričio 8 dieną Vilkaviškio kultūros centre įvyko tradicinė žemdirbių šventę „Rudens prijuostė 2019“.

Žemdirbius pagerbti atvyko ne tik rajono vadovai – Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, bet ir kiti garbūs svečiai – Vilkaviškio dekanas prel. kan. V. Gustaitis, Europarlamentaras Juozas Olekas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Kęstutis Smirnovas, Žemės ūkio ministro patarėjas Gediminas Lapukas, Žemės ūkio rūmų atstovė Aušra Žvilbaitė, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir aplinkos komiteto pirmininkas Arvydas Šlivinskas, Marijampolės žemės ūkio skyriaus vedėjas Eugenijus Alesius, svečiai iš kaimyninės Lenkijos valstybės Suchovolės ir Gižycko miestų ir kt.

Tradiciškai žemdirbių šventė prasidėjo duonos – derlingumo ir gausos simbolio – pagerbimu, kurią pašventino dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis.

Pasveikinti ir pasidžiaugti mūsų krašto žemdirbių darbštumu į sceną žengė Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovas A. Neiberka.

„Kaip ir kasmet, šiemet susirinkome pagerbti nusipelniusius žemdirbius, ūkininkus. Manau, kad mūsų rajono žemės ūkis, bėgant metams, stiprėja. O kai jis stiprėja, tuo pačiu stiprėja ir aplink gyvenantys bendruomenės žmonės. Ir tas abipusis supratimas duoda teigiamo impulso visam rajonui“, – sveikindamas rajono žemdirbius kalbėjo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Rajono ūkininkams buvo skirti ne tik gražiausi padėkos žodžiai, bet ir įvairūs apdovanojimai.

Savivaldybės vadovas įteikė padėkos raštus nusipelniusiems rajono seniūnijų ūkininkams, žemės ūkio specialistams. Padėkos įteiktos Birutei Matulevičienei, Žemės ūkio skyriaus vyresniajai specialistei Bartninkų seniūnijoje – už ilgametį nuoširdų ir sąžiningą darbą, ūkininkui Audriui Černauskui (Šeimenos sen.) – už pažangų ūkininkavimą, pavyzdingai prižiūrimą ūkį, naujų technologijų taikymą, Aušrai ir Audriui Navickams (Gižų sen.) – už darbštumą, tvarkingumą, mišraus ūkio išsaugojimą, Žemės ūkio skyriaus vyresniajai specialistei Pilviškių seniūnijoje Linai Bareikienei – už ilgametį nuoširdų ir sąžiningą darbą, Inetai ir Juozui Pervazams (Vištyčio sen.) – už pagalbą Vištyčio kaimo bendruomenei, aktyvų dalyvavimą seniūnijos talkose ir renginiuose, Žemės ūkio skyriaus vyresniajam specialistui Kybartų seniūnijoje Zenonui Žaldokui – už ilgametį nuoširdų ir sąžiningą darbą, Irenai ir Juozui Balanevičiams (Virbalio sen.) – už sėkmingą ilgametį ūkininkavimą, iniciatyvas telkiant vietos bendruomenę, sėkmingą vadovavimą kaimo bendruomenei „Dailučių švyturiai“, bendruomeninių projektų įgyvendinimą, imlumą naujovėms, pagalbą vietos gyventojams, Jūratei ir Audriui Gresevičiams (Klausučių sen.) – už visokeriopą pagalbą ir geranoriškumą sprendžiant opias gyvulininkystės ūkio problemas, Audriui Meseckui (Šeimenos sen.) – už darbštumą, pareigingumą, pažangią ūkio plėtrą, aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje, Rimai ir Aliui Bylams (Pilviškių sen.) – už visokeriopą pagalbą kaimo žmonėms, nuoširdumą, aktyvią veiklą seniūnijos renginiuose.

Šventinio renginio metu apdovanoti ir Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio ministerijos organizuoto konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai bei prizininkai Vilkaviškio rajone. Pasveikinti trečiosios vietos laimėtojai Gižų seniūnijoje ūkininkaujantys Algirdas ir Dalytė Dominaičiai. Taip pat apdovanoti antrąją vietą pelnę  Gedas ir Audronė Subatkiai iš Kybartų seniūnijos. Pirmoji vieta atiteko nuo 1995 m. Klausučių seniūnijoje ūkininkaujančiam Algirdui Pilipavičiui, kuris taip pat sulaukė didžiulių ovacijų ir įsteigtų apdovanojimų.

Nuoširdžius padėkos žodžius žemdirbiams sakė ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė.

Padėkoti rajono žemdirbiams ir įteikti jiems padėkos raštus į sceną lipo ir LR Seimo nariai K. Smirnovas ir A. Butkevičius. K. Smirnovas padėkos raštus įteikė ūkininkams Valdui ir Loretai Skilčiams, ūkininkui Romučiui Vasiliauskui, ūkininkui Pauliui Valaičiui. A. Butkevičius padėkos raštus įteikė ūkininkėms Zenei Grigaitienei ir Irmai Pričkaitienei.

Padėkoti rajono žemdirbiams atvyko ir mūsų kraštietis Europos parlamento narys J. Olekas. Jis pasveikino bitininkus Almutę ir Egidijų Bulotus.

Žemės ūkio ministro patarėjas Gediminas Lapukas pasidžiaugė Lietuvos ūkininkų gražiai prižiūrimais laukais, tvarkingomis sodybomis. Jis įteikė Žemės ūkio ministro padėkas Pilviškių seniūnijos ūkininkui Artūrui Jurkevičiui, Šeimenos seniūnijos ūkininkui Jonui Marcelioniui, Klausučių seniūnijos ūkininkui Renatui Misiukevičiui.

Žemės ūkio rūmų atstovė A. Žvilbaitė ŽŪR pirmininko padėkas perdavė Kybartų seniūnijos ūkininkui Vygandui Kušliui ir Žemės ūkio skyriaus vedėjai Linai Grygelaitienei.

Gražiu šventės akcentu tapo derliaus pabaigtuvių vainikų paroda. Šiais metais derliaus pabaigtuvių vainikus rišo visos rajono seniūnijos. Šventės metu buvo galima išvysti ne tik kaip seniūnijų žmonėms sekėsi pinti šiuos vainikus, bet ir išgirsti, ko jie rajono žemdirbiams linki.

„Kiekvieną rytą žmogus atsikėlęs ant slenksčio randa darbų ryšulėlį. Jame įrištas ugnies prižiūrėjimas, durų girgždėjimas, paukščių čiulbėjimas, žemės lankymas, pavargusių rankų ilsėjimas. Ir taip kasdien, kol viską sudedame į vieną atliktų darbų vainiką“, – taip seniūnijų sukurtus derliaus pabaigtuvių vainikus pristatė renginio vedėja Roberta Leščevičiūtė-Romikaitė.

Renginį papuošė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studijos „Vyželė“ šokėjai. (vad. Sonata Jankienė).

Rajono žemdirbiams dovanotas scenos nenuoramų – nuostabiųjų vilniečių grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas, privertęs visus pajudėti ir šokti kartu su grupės vaikinais.

Žemdirbių šventė „Rudens prijuostė 2019“ jau tapo gražia tradicija, suartinančia žemdirbius, žemės ūkio sektoriaus darbuotojus. Šią šventę organizuoja Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius bei Vilkaviškio kultūros centras.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top