Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Renginys Sūduvos metams paminėti

Šeštadienį, gegužės 21 d., Vilniuje, prie Žemės ūkio ministerijos, vyko renginys, skirtas Sūduvos metams paminėti. Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – Žemės ūkio ministerija ir Marijampolės regiono plėtros taryba.

Taip pat vyko Sūduvos krašto savivaldybių merų susitikimas ir diskusija su Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, kurioje dalyvavo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Kiek vėliau jis aplankė ir čia pat įsikūrusius mūsų krašto amatininkus.

Gausus Sūduvos krašto amatininkų ir gamintojų būrys pristatė savo produktus, išskirtinius dirbinius ir tautinio paveldo sertifikatą turinčius gaminius miestiečiams bei miesto svečiams. Ant scenos viso renginio metu skambėjo Sūduvietiškos melodijos. Kiekvienas rajonas renginiui sukvietė po du savo krašto kolektyvus.

Iš Vilkaviškio rajono susirinkę amatininkai ir gamintojai pristatė itin įvairų, savo kraštą reprezentuojantį asortimentą. Rasa Bulvičienė iš Karalkrėslio kepyklėlės atvežė nuostabios senolių receptu iš namie auginamų rugių iškeptos duonos ir kitų skanumynų. Renolda Kubilienė sužavėjo rankų darbo suvenyrais, medaus produktais ir puikaus naminio midaus dovanų dėžutėmis. „Gardulio“ kvapnūs rūkyti, sūdyti, įvairiausių rūšių mėsos gaminiai traukė smalsias miestiečių nosis. Basanavičiaus muziejaus kolektyvas visus vaišino savos gamybos tradicine gilių kava. Medžio drožybos meistras, tautodailininkas Raimundas Blažaitis pristatė savo nuostabius, šiltus kūrinius: angelus, įvairius šventuosius, rūpintojėlius, koplytėles. Kitas medžio meistras – kybartietis Algirdas Kučinskas – atskleidė meniško medžio tekinimo paslaptis, spalvų, medienos raštų ir rūšių įvairovę. Tautodailininkų būrį papildė ir savo amato mokino net dvi audėjų kompanijos. Blažukų šeima pristatė tradiciniais raštais margintus audinius, demonstravo, kaip audžiama staklėmis ir rišamos juostos. Vilkaviškyje įsikūrusi „Mažoji audimo artelė“ su vadove Egle Grigaitiene kvietė visus norinčius prisidėti audžiant Sūduvos metams skirtą juostą.

Ir nors lietus klausytojų būrį šiek tiek išsklaidė, visi likusieji noriai klausėsi Vilkaviškio „Lankupos“ ir Girėnų „Versmės“ atliekamų melodijų. Renginio dalyvius koordinavo ir lydėjo rajono etninės kultūros specialistas Andrius Milinkevičius.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top