Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Renginyje „Tėvynę reikia visą laiką kurti“ pristatyta knyga apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, buvusį Vilkaviškio rajono merą Joną Mačį

Vasario 14-ąją Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus, pasitikdamas Lietuvos valstybės atkūrimo  šventę, pakvietė į renginį „Tėvynę reikia visą laiką kurti“. Šventė buvo skirta prie valstybės atkūrimo prisidėjusiam žmogui – mūsų kraštiečiui rajono Sąjūdžio pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, buvusiam Vilkaviškio rajono merui Jonui Mačiui.

Renginyje pristatyta neseniai dienos šviesą išvydusi knyga apie J. Mačio asmenybę, jo kelią nuo vaikystės iki pat gyvenimo pabaigos – 2012-ųjų spalio 10 d. Knyga išleista Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo iniciatyva, o jos autorius – vilkaviškietis žurnalistas Andrius Grygelaitis.

Knygoje pateikiama ne tik dokumentinė, įvairiuose archyvuose saugoma istorinė medžiaga, bet ir J. Mačio šeimos narių, artimųjų bei bendražygių prisiminimai apie jį, pasakojama apie jo darbą Aukščiausioje Taryboje, tapimą Vilkaviškio rajono vadovu bei nuopelnus mūsų kraštui. Leidinyje gausu ir svarbiausias gyvenimo akimirkas liudijančių nuotraukų.

Knyga išleista 2 tūkst. egzempliorių tiražu ir bus padovanota šalies mokykloms ir bibliotekoms.

Renginio metu savo prisiminimais apie J. Mačį dalinosi jo artimieji, bendražygiai. Knygos autorius A. Grygelaitis pasakojo, kaip kilo mintis parašyti šią knygą, kaip sekėsi jai rinkti medžiagą.

Šventėje dalyvavo ir knygos autorių bei visus susirinkusius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis kalbėjo, kad ši knyga – puikus liudijimas apie tai, ką gali dėl savo šalies padaryti gimtąjį kraštą mylintis žmogus.

Meras padėkojo visiems prisidėjusiems prie šios knygos išleidimo, ypatingai jos autoriui A. Grygelaičiui ir knygą išleidusiam Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubui.

Renginio metu buvo pristatyta ir J. Mačio surinkta žirgų kolekcija bei paroda, skirta Nepriklausomybės akto signatarams „Nepriklausomybės žingsniai rajone“. Šią parodą bus galima apžiūrėti iki pat kovo 11-osios, kai minėsime Nepriklausomybės Akto trisdešimtmetį.

Savo pasirodymais renginį praskaidrino Vilkaviškio muzikos mokyklos atlikėjai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top