Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Rekomendacijos dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių

COVID-19 valdymo strategijos įgyvendinimo priemonių plane, kuriam buvo pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 10 d. pasitarime (protokolo Nr. 28, 1 klausimas) yra numatyta priemonė „1.2.3. <…> Imtis lyderystės ir inicijuoti bendras iniciatyvas su darbuotojų ir darbdavių organizacijomis, siekiant sumažinti riziką susirgti sunkia liga patiriančių asmenų rizikingų socialinių kontaktų skaičių veiklos organizacinėmis priemonėmis“. Priemonės įgyvendinimo terminas – nuolat.

Sveikatos apsaugos ministerija yra parengusi rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių. Rekomendacijos skirtos ir asmenims, turintiems didesnę riziką sirgti sunkiai, ir paskelbtos Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje:

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/2020-06-16_rekomendacijos_gyventojams.pdf.

Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje taip pat skelbiami konkretūs medikų patarimai asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis: https://sam.lrv.lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos.

Rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti riziką susirgti COVID-19 liga patiriančius asmenis nuo užsikrėtimo darbo metu yra parengusi ir savo interneto svetainėje paskelbusi Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:  https://www.vdi.lt/AtmUploads/Darbdaviams.pdf.

Prašome susipažinti ir vadovautis. Taip pat prašome pagal kompetenciją imtis bendrų iniciatyvų / veiklų su darbuotojų ir darbdavių organizacijomis, ugdymo, socialinės globos ir kitomis įstaigomis. Valstybinės darbo inspekcijos prašoma vykdant įmonių patikrinimus atkreipti dėmesį, kaip darbdaviai taiko COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencines priemones.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top