Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Reikalinga pagalba daiktais Severodonecko miesto žmonėms

Reikalinga skubi pagalba mūsų draugams ir partneriams – Severodonecko miesto žmonėms.

Šįryt Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai pavyko susisiekti su Lietuvos garbės konsulu Luhansko srityje Robertu Gabulu, esančiu Ukrainoje. Garbės konsulas informavo, kad situacija Severodonecke – labai sunki. Gyventojai yra priversti palikti savo namus ir glaustis rūsiuose bei slėptuvėse, jie neturi būtiniausių daiktų.

Kiek leidžia galimybės, palaikome ryšį su Severodonecko miesto vadovu Oleksandru Striuku, tiesa, kontaktas dėl mieste vykstančių atakų nėra nuolatinis, o ryšys – ypač komplikuotas“, – po pokalbio sakė Savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija skubos tvarka rengia Tarybos sprendimą, kuriuo būtų skiriamos lėšos būtiniausiųjų priemonių Severodonecko žmonėms įsigijimui ir perdavimui.

Bendradarbiaujant su Lietuvos garbės konsulu Luhansko srityje Robertu Gabulu, Lietuvos Caritas organizacija ir Raudonojo Kryžiaus Vilkaviškio skyriumi inicijuojame būtiniausių daiktų, kurie būtų gabenami Severodonecko žmonėms, rinkimą.

Būtiniausių daiktų ir priemonių, kurie būtų skirti Severodonecko žmonėms, sąrašas:

Elektronika: žibintuvėliai (maži ir dideli, veikiantys, su baterijomis); išmanieji telefonai (veikiantys); išorinio maitinimo akumuliatoriai („powerbankai“, nauja pakuotė); skirtingos baterijos (nauja pakuotė); elektriniai šildytuvai (veikiantys); elektriniai virduliai (veikiantys).

Medžiaginiai daiktai (nauji ir dėvėti): pledai (storesni, švarūs, nesuplyšę); jogos kilimėliai (švarūs, nesuplyšę); apatiniai termodrabužiai (nauji arba mažai dėvėti ir švarūs); kojinės (storesnės naujos/mažai dėvėtos, vyr. ir mot.); miegmaišiai (žieminiai, švarūs, nesuplyšę).

Higiena (viskas nauja): šampūnas; dantų pasta suaugusiems ir vaikams; dantų šepetėliai suaugusiems ir vaikams; skutimosi priemonės (peiliukai ir mašinėlės); vaikiškos sauskelnės (įvairių dydžių); sauskelnės suaugusiems; moterų higieniniai paketai; muilas; drėgnos servetėlės ​​vaikams.

Kita: degtukai; bintas/tvarsčiai; pleistrai.

Aukojami daiktai turi būti nauji arba labai geros kokybės.

Paramą kviečiame nešti į Raudonojo Kryžiaus Vilkaviškio skyriaus humanitarinį punktą, esantį Vienybės g. 47 („Topolio” pastatas).

Punktas veikia pirmadienį–šeštadienį, nuo 10 iki 16 val.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top