Jau nuo šių metų gruodžio mėnesio mūsų rajono kaimiškosiose vietovėse bus pradėtas įgyvendinti naujas pašto paslaugų teikimo modelis –, leidžiantis gyventojams suteikti platesnį Lietuvos pašto paslaugų spektrą. Šiandien į Vilkaviškio rajono savivaldybę dar kartą atvyko AB „Lietuvos paštas“ atstovai ir Savivaldybės vadovams bei seniūnijų seniūnams dar kartą pristatė, kaip atrodys ir veiks šis naujasis modelis.
Pristatyti naujojo pašto paslaugų teikimo modelio atvyko AB „Lietuvos paštas“ Pietų regiono vadovas Robertas Globys ir Vilkaviškio pašto viršininkė Ramutė Žiurauskienė.
Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, šiuo metu veikiantys 8 kaimų paštai bus pertvarkomi, o Vilkaviškio, Kybartų, Pilviškių ir Virbalio paštai liks nepakitę. Vilkaviškio rajone veiks 8 mobilūs laiškininkai.
Įvedus mobilaus laiškininko projektą, nereiškia, kad Vilkaviškio rajono kaimiškų vietovių gyventojai liks be pašto paslaugų – 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio liks tik minėti centriniai paštai, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.
Pasak atvykusių svečių, įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – bus įvestas vienas nemokamas telefono numeris, kuriuo paskambinę gyventojai išsikvies laiškininką į namus ir ten jiems bus suteiktos visos pašto paslaugos.
Kaip ir iki šiol, į namus pristatyti laiško, prenumeruoto spaudos leidinio, pensijos ar socialinės išmokos užsukęs laiškininkas galės suteikti ir kitų pageidaujamų paslaugų: pristatys ir priims pašto siuntas, priims prenumeratos užsakymus, pristatys pinigų perlaidas, surinks mokesčius, parduos reikalingų prekių.
AB „Lietuvos paštas“ atstovai kalbėjo, kad naujuoju modeliu taip pat siekiama gerinti darbo sąlygas ir patiems įmonės darbuotojams. Darbuotojai, sutikę tapti Mobiliaisiais laiškininkais, gaus didesnius atlyginus, bus aprūpinti tarnybiniu transportu, nauja technika, tokia kaip planšetiniai kompiuteriai ir spausdintuvai, palengvinančia ir pagreitinančia darbo procesus.
Vis dėlto, Savivaldybės vadovai išreiškė nerimą dėl planuojamų pokyčių. Jie pabrėžė, kad pašto skyriai kaimiškose teritorijose vis dar turi didelę reikšmę. Vadovams rūpėjo, koks likimas laukia dabartinių darbuotojų, ar tikrai visi gyventojų poreikiai bus atliepti ir jie sulauks mobiliųjų laiškininkų savo namuose, kas ateityje bus daroma su nebereikalingomis patalpomis.
Susirinkę seniūnijų seniūnai taip pat turėjo daug klausimų AB „Lietuvos paštas“ atstovams. Jiems rūpėjo, kad rajono gyventojai ir toliau gautų kokybiškas paslaugas, jos būtų suteikiamos laiku, o gyventojams nekiltų papildomų nepatogumų. Taip pat domėjosi, kaip gyventojai bus informuojami apie būsimus pokyčius, kur galės kreiptis, jeigu bus nepatenkinti Mobiliojo laiškininko paslaugomis, rūpinosi dabartinių pašto darbuotojų ateities perspektyvomis. Taip pat pabrėžė rajono didelį plotą ir gana toli vienas nuo kito nutolusius seniūnijų centrus.
AB „Lietuvos paštas“ atstovai prašė dar kartą gyventojams priminti, kad šie turėtų pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis, kad paštininkai galėtų vykdyti kokybišką ir saugų pašto siuntų pristatymą į namus. Be to, atkreipė dėmesį į palaidų šunų problemą.