Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Rajone vieši Vilkaviškio rajono garbės pilietis Alfonsas Hopingas iš Vokietijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas – šiandien susitiko su garbinga delegacija iš Vokietijos: pasimatyti atvyko rajone viešintis Vilkaviškio rajono garbės pilietis, geradaris Alfonsas Hopingas, į Lietuvą atvykęs su žmona Margret ir bičiuliais.

Kaip ir kiekvienais metais geradariai iš Vokietijos atvyko pasimatyti su tikrais draugais tapusiais Alvito bendruomenės nariais, aplankyti globojamus Alvito šv. Kazimiero namus ir jų gyventojus, išdalinti jiems atvežtą labdarą. Dažniausiai partneriai iš Vokietijos atvykdavo per šv. Kazimiero atlaidus, bet šiemet tam sutrukdė visą pasaulį sustabdęs koronavirusas.

Vos tik stabilizavosi situacija, A. Hopingo šeima pradėjo planuoti kelionę į Lietuvą. Drauge su Hopingais atvyko partneriai, kurie drauge dirba ir remia įvairias veiklas, labdaros ir kitus projektus.

Savivaldybės meras A. Neiberka Vilkaviškio rajono garbės piliečiui A. Hopingui bei jo bičiuliams labdariams dėkojo už geranorišką bendravimą su alvitiečiais, už išskirtinį dėmesį Vilkaviškio kraštui, čia vykdomą veiklą, kurią žmonės pastebi ir labai vertina.

„Draugiški santykiai tarp skirtingų valstybių yra neįkainojami. Visų Vilkaviškio krašto žmonių vardu dėkoju Jums už nuolatinę paramą Šv. Kazimiero namams, padarytus konkrečius darbus, rodomą dėmesį ir rūpestį šių namų išlikimo klausimui“,– akcentavo rajono vadovas.

Viešnagės Lietuvoje metu svečiai iš Vokietijos sudalyvaus iškilmingoje Alvito Šv. Onos bažnyčios konsekracijos šventėje, kuri įvyks jau šį sekmadienį. Savivaldybės vadovas pasidžiaugė sėkmingai užbaigtomis Alvito šv. Onos bažnyčios statybomis, pabrėždamas, kad ši vieta taps ne tik Dievo namais, bet ir nauja, unikalia erdve, kurioje galės būti švenčiamos valstybinės šventės, vykti meno renginiai.

Meras nepamiršo paminėti žmogaus, kurio išskirtinio dosnumo dėka laiku buvo užbaigtos bažnyčios statybos. Tai – verslininkas Arvydas Paukštys, tapęs Alvito bažnyčios mecenatu. Už nuopelnus Vilkaviškio kraštui Taryba jam taip pat suteikė Vilkaviškio garbės piliečio vardą.

Susitikimo su svečiais iš Vokietijos metu Savivaldybės vadovai aptarė ir svarbų ugniagesių automobilio klausimą. Priminsime, kad Savivaldybės vadovų vizito Visbeke metu buvo sutarta iš vokiečių įsigyti naudotą ugniagesių automobilį.

A. Hopingas atvežė puikių žinių – jei Savivaldybė nepersigalvojo, ugniagesių automobilis mūsų kraštą pasieks jau rugsėjo mėnesį. Su Savivaldybės vadovais aptarti automobilio atgabenimo klausimai, sutarta, kad kartu atvykę Visbeko ugniagesiai mūsų pareigūnams ves mokymus, kaip naudotis įsigyta transporto priemone.

Kaip teigė A. Hopingas, nors ugniagesių automobilis naudotas, jo būklė – puiki. Be to, jei pavyks, jis pasistengsiąs, kad dar būtų pagerintos kai kurios automobilio funkcijos. A. Hopingas juokaudamas Savivaldybės merui įteikė žaislinį ugniagesių automobilio modelį, sakydamas, kad labai panašus, tik be geltonų kopėčių, pas mus atvyks rugsėjį.

Svečiai iš Vokietijos taip pat domėjos,i kaip mūsų kraštui pavyko kovoti su koronaviruso pandemija, klausė, kokia padėtis yra dabar ir ko tikimasi ateityje. Savivaldybės vadovai papasakojo, kokių veiksmų teko imtis, kaip organizuodavo darbus, su kokiais iššūkiais tekdavo susidurti. Vokiečiai taip pat pasidalijo ir savo patirtimi.

Susitikimo metu paliesta ir institucinės globos pertvarkos Lietuvoje tema. A. Hopingas domėjosi, koks likimas laukia Alvito šv. Kazimiero namų. Jis sakė dėsiąs visas pastangas, kad šie namai išliktų.

Priminsime, kad už svarų įnašą ir labdaringą veiklą, padedant rajono žmonėms, Vokietijos piliečiui A. Hopingui 2009 metais buvo suteiktas Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top