Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Rajone vieši Vilkaviškio rajono garbės pilietis Alfonsas Hopingas iš Vokietijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas – spalio 14 dieną susitiko su garbinga delegacija iš Vokietijos: pasimatyti atvyko rajone viešintis Vilkaviškio rajono garbės pilietis, geradaris Alfonsas Hopingas, į Lietuvą atvykęs su žmona Margret ir bičiuliais.

Geradariui A. Hopingui – tai jau 37-asis vizitas Lietuvoje! Kaip ir kiekvienais metais geradariai iš Vokietijos atvyko pasimatyti su tikrais draugais tapusiais Alvito bendruomenės nariais, aplankyti globojamus Alvito šv. Kazimiero namus ir jų gyventojus, išdalinti jiems atvežtą labdarą.

Susitikime taip pat dalyvavo šių globos namų vadovas, klebonas Vytautas Kajokas, jo pavaduotoja Vilma ir Savivaldybės mero patarėjas Joris Juškauskas.

„Artimą bendravimą su šia geradarių komanda labai vertiname. Jūs – lyg mūsų krašto piliečiai, reprezentuojantys Vilkaviškio rajoną Vokietijoje“, – apie užsimezgusius gaudžius tarptautinius ryšius kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka.

Pagrindinis susitikimo savivaldybėje tikslas – aptarti Alvito Šv. Kazimiero vaikų globos namų ateitį, kadangi pagal Institucinę globos pertvarką siekiama, kad mūsų šalyje iki 2023 metų nebeliktų institucinių vaikų globos namų, o būtų pereita nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų be tėvų globos likusiems vaikams.

Pertvarkos tikslas yra labai gražus ir sveikintinas, tačiau didžiausia nerimą kelia tai, kad einant šiuo keliu tenka reorganizuoti tik 2015 metais baigtus statyti ir atidarytus visiškai naujus Alvito Šv. Kazimiero vaikų globos namus. Pagal naująją tvarką, šie globos namai turėtų būti reorganizuoti, šeimynoms nuperkant ar pritaikant naujus būstus, kuriuose, atsižvelgus į gyvenamąjį plotą, gyventų ne daugiau nei 8 vaikai.

Šios perspektyvos labai neramina ir partnerius iš Vokietijos, kurie yra daug prisidėję prie šių globos namų pastatymo, jau daugiau nei 20 metų remia juose gyvenančius vaikus, kasmet po kelis kartus atvyksta juos aplankyti ir deda didžiausias pastangas, kad jų gyvenimo sąlygos būtų kuo geriausios.

Visos susitikimo pusės diskutavo, koks sprendimas būtų geriausias ir tinkamiausias, kad šie namai neliktų stovėti tušti, o juose vyktų kita, visai visuomenei naudinga veikla.

Savivaldybės atstovai informavo, kad ieškoma pačių geriausių kompromisų, nuolat kalbama ir derinamasi su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kad įgyvendinama pertvarka būtų kuo mažiau skausminga mūsų rajonui.

Po konstruktyvaus pokalbio susitarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti, kad būtų užtikrintas tolesnis efektyvus šio pastato naudojimas, o čia teikiamos socialinės paslaugos atlieptų visuomenės poreikius bei problemas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top