Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Projektas „Veiklus. Verslus. Veržlus” – 17 jaunuolių gilinosi į verslo pagrindus

„Veiklus. Verslus. Veržlus” – 3 dalių  jaunimo verslumo ugdymo projektas (projekto organizatorius – VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“, projektas finansuojamas Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės lėšomis), kurio metu net 17 dalyvių gilinasi į verslo pagrindus, kuria savo pačių įmones ir susipažįsta su tikrąją verslininkų kasdienybe.

Projektu siekiama supažindinti jaunimą su gerosiomis verslo praktikomis provincijoje ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ugdyti jų iniciatyvumą, gilinti verslumo žinias ir įgūdžius. Projekto metu ugdomi jaunų žmonių socialiniai įgūdžiai, skatinant juos bendrauti su motyvuotais savo bendraamžiais ir kartu ne tik kurti, bet ir įgyvendinti pačias kūrybingiausias savo idėjas. Projekto dalyviai skatinami mąstyti kūrybiškai ir kurti dar niekam negirdėtas bei unikalias verslo koncepcijas, jų įgyvendinimo planus.

Projektą sudarė net 3 skirtingos dalys.

Pirmojo dalis – mokymai – praūžė jau sausio 24–26 dienomis. Mokymų metu kūrėme tikrojo verslininko portretą, o kurdami vienas kitam padėjome identifikuoti savybes, kurios būtinos, norint tapti tikru verslininku. Taip pat kūrėme savo pačių verslo planus, kuriuos tobulinome visų 3 dienų metu: strategavome marketingo planus, sprendėme problemas, išsikėlėme ir svarbiausius tikslus. Gilinomės į savo pačių asmenybę – ieškojome savo stipriųjų ir silpnųjų pusių, prisiminėme tikrąsias svajones, kurios gali tapti pačiomis geriausiomis verslo idėjomis. Įsitikinome, kad kūrybingumas – tai viena svarbiausių verslininko savybių, o šalia jo pirmauja ir tokios savybės kaip kritinis mąstymas bei komandinis darbas.

Antrasis etapas vyko sausio 27–28 dienomis, o jo metu lankėmės net 4 skirtingose įmonėse / institucijose, kurių metu išgirdome tikras istorijas iš gyvų lūpų! Kelionės į Vilnių metu aplankėme skirtingas įmones, kuriose ne tik susipažinome su asmeninėmis įmonių vadovų bei darbuotojų istorijomis, tačiau moksleiviai taip pat diskutavo jiems asmeniškai aktualiomis temomis bei klausimais. Aplankėme Vilniaus verslo kolegiją, kurioje susipažinome su naujausia verslo studijų programa. Taip pat diskutavome su tarptautinės įmonės „Lindström Group“ (Lietuva) vadovu, kuris pabrėžė svarbiausius klausimus, į kuriuos būtina atsakyta, norint imtis verslo idėjos įgyvendinimo.

Antrąją dieną lankėmės „Fitek EDI“ įmonę, kurios direktorius ir projektų vadovė pristatė savo veiklą bei didžiausius iššūkius, kylančius dirbant greitai besikeičiančioje informacinių technologijų srityje. Na, o paskutinio vizito „15min“ įmonėje  metu susipažinome su komunikacijos ir sklaidos viešojoje erdvėje svarba verslininko karjeroje.

Trečiasis etapas buvo įgyvendintas vasario 21–22 dienomis, o jo metu visi kartu aplankėme skirtingas Vilkaviškio rajono įmones, tad susipažinome su verslu artimoje aplinkoje. Antrąją dieną pasitelkdami neformalius ugdymo metodus lavinome viešojo kalbėjimo įgūdžius, lavinome kritinį mąstymą bei įsivertinome visus įvykusius projekto etapus.

Turime gerą žinią tiems, kas dar nespėjo sudalyvauti projekte, tačiau be galo nori įgyti žinių apie verslo pasaulį ir trokšta įgyvendinti savo verslo idėją! Kviečiame REGISTRUOTIS į neseniai startavusi NAUJĄJĮ „Veiklus. Verslus. Veržlus” jaunimo verslumo ugdymo projektą: https://forms.gle/3VoTfZuEByGBpBr88

VšĮ „Jaunimo ambasadoriai”

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top