Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Programa „Jaunimo savanoriška tarnyba“ – svarbu, įdomu, aktualu

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija kartu su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2019 m. lapkričio 13 d. organizavo programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ pristatymą jaunimui, jaunimo savanorius priimančioms arba ketinančioms priimti organizacijoms.

              Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje.

              Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos jaunimas sakė, kad tai svarbu, įdomu, aktualu. Jaunimas norėtų, kad savanorystės veiklos sritys būtų susijusios su vaikais, jaunimu, negalią turinčiais ar senyvo amžiaus žmonėmis, norėtų savanoriauti ligoninėje, gyvūnų prieglaudose ir pan.

              Kalbėta, kad nors programos reikalavimai jaunuoliams, ypač 14 m. jaunuoliams ir abiturientams, yra dideli, bet didžiausia savanorystės pradžios motyvacija yra 0,25 balo pridėjimas stojant į aukštąsias mokyklas, kuris skiriamas pasibaigus savanorystei.

Susitikimo su Jaunimo savanorius priimančiomis organizacijomis kilo daug klausimų dėl akreditavimo tvarkos, buvo aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria savanorius priimančios organizacijos. Po programos pristatymo vyko individualios konsultacijos su Vilkaviškio ir Šakių rajonų 18 organizacijų dalyviais. 

Nors šiuo metų programoje savanorių registravimasis laikinai uždarytas, bet, esant laisvų vietų, savanoriai bus kviečiami papildomai registracijai 2019 m. gruodžio mėn. 115 dienomis. 2020 metais planuojama 350–400 vietų savanoriams visoje Lietuvoje. 

Kviečiame savanorius savanoriauti ir organizacijas akredituotis.

Statistika (2018 gruodis–2019 spalis):

  • Programoje iki šios dienos sudalyvavo 375 savanoriai (254 pirmame cikle + 121 šiuo metu);
  • 188 pabaigė visą programą;
  • 89 jaunuoliai pateikė pažymėjimus bendrojo priėmimo metu ir pasinaudojo 0,25 balo pripažinimu;
  • 613 užsiregistravo 2020 m. tarnybai visoje Lietuvoje;
  • šiuo metu turime 289 akredituotas PO (akredituota per šiuos (2019) metus – 145.;

Daugiau informacijos Jaunimo reikalų departamento puslapyje https://jrd.lt/savanoryste/jst

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top