Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka palies ir Vilkaviškio rajoną

Sausio 29 dieną Vilniuje įvyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka ir Ministerijos siūlymai nuo rugsėjo reorganizuoti dalį profesinio mokymo įstaigų, su kitoms sudaryti jungtinės veiklos sutartis. Į diskusijas dėl pokyčių pateko ir Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius.

Vakar Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys, kuris susitikime dalyvavusiems Savivaldybės vadovams, Tarybos nariams, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistams, gimnazijos bendruomenei, švietimo įstaigų vadovams pristatė šiuo metu derinamą Lietuvos profesinio mokymo įstaigų tinklo planą ir konkrečius pasiūlymus. Supažindino su alternatyvomis kaip galėtų būti pertvarkomas Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio padalinys, kad ugdymas būtų kokybiškas ir tvarus.

Pasak viceministro A. Plikšnio, yra du keliai, kurie galėtų išsaugoti profesinį mokymą mūsų savivaldybėje: Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio padalinyje siūloma įsteigti suaugusiųjų skyrių, prie šio padalinio prijungiant Vilkaviškio r. Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklą, arba Vilkaviškio padalinį visai likviduoti ir įkurti profesinio mokymo skyrių Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje.

Su siūlymais ir buvo supažindinta visa Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė, kurios nariai turėjo labai daug klausimų atvykusiam viceministrui.

Oficialus Ministerijos siūlomas pertvarkos projektas bus paskelbtas šiandien, t. y. sausio 31 d. Kaip kalbėjo viceministras A. Plikšnys, rytoj oficialius raštus su pristatytais pasiūlymais gaus ir Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija, Marijampolės profesinio rengimo centras bei Vilkaviškio r. Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokykla.

Pateiktus pasiūlymus mokyklų bendruomenės kartu su Savivaldybės vadovais, Tarybos nariais ir kitais socialiniais partneriais turės apsvarstyti per vieną mėn. nuo projekto paskelbimo ir savo apsisprendimą pateikti Ministerijai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top